Remont mieszkania już Cię nie zaskoczy

Remont mieszkania już Cię nie zaskoczy

Każdy, kto choć raz w swoim życiu przygotowywał się do przeprowadzenia prac remontowych – obojętnie – używanego mieszkania czy też nowego lokum – doskonale zna ten problem… Jest nim ogromna trudność w precyzyjnym zaplanowaniu czekających nas wydatków.

Rozwiązanie znalazła firma Bazarewicz Budownictwo, która wprowadziła właśnie do swojej oferty niestosowany dotąd na Podlasiu pakietowy, zryczałtowany system realizacji prac i związanych z nimi wydatków.

Pomysł zresztą nie jest szczególnie rewolucyjny, bo od pewnego już czasu doskonale sprawdza się w Stolicy, do której „przywędrował” z zachodniej Europy. Mowa o remontach wykonywanych w ramach jednego z trzech dostępnych pakietów różniących się jakością i rodzajem zastosowanych materiałów oraz zakresem i standardem prac.

– Próba przewidzenia wszystkich czekających nas wydatków wymaga niebywałego doświadczenia, którego większości z nas po prostu brakuje. A i tak, jeśli wydaje się nam, że w kosztorysie uwzględniliśmy już wszystkie, nawet najdrobniejsze elementy to i tak zwykle się okazuje, że zawsze pojawi się coś nowego, czego jednak nie przewidzieliśmy – mówi Łukasz Bazarewicz, właściciel Bazarewicz Budownictwo.

Jak zaznacza, zdarza się również i tak, że rosnące koszty remontu w stosunku do naszych pierwotnych założeń wynikają ze zmieniających się podczas trwania prac naszych oczekiwań i wizji.

– Bywa przecież, że zdecydowaliśmy się na określony rodzaj płytek, ale po odwiedzeniu salonu sprzedaży okazuje się, że już na miejscu, w końcu decydujemy się na inny, najczęściej przy tym droższy model, który po prostu wpadł nam w oko. I automatycznie koszty rosną. Podobnie jest z w zasadzie każdym elementem – dodaje.

Nowy sposób planowania prac opiera się na bardzo prostym schemacie. Klienci mają do wyboru trzy pakiety różniące się pod względem standardu i jakości użytych materiałów.

Każdy z nich różni się oczywiście zryczałtowaną ceną za metr kwadratowy lokalu obejmującą jednak kompleksowe przygotowanie pomieszczeń do zamieszkania. Zatem w cenie otrzymujemy nie tylko remont, ale również urządzenie mieszkania wraz z zabudową kuchenną i meblami łazienkowymi. W ramach każdego z nich, klienci mogą wybierać spośród kilku a czasami nawet kilkunastu dostępnych rodzajów i modeli przeróżnych elementów: m.in. płytek, oświetlenia, włączników, paneli, farb, dekoracji.

– W pierwszej kolejności klient decyduje o stylu mieszkania, mając do wyboru kilka: nowoczesny, skandynawski, klasyczny, rustykalny. Następnie wybiera najbardziej odpowiadający mu pakiet cenowy, który w z kolei wpływa na dostępne w ramach danej propozycji rodzaje materiałów – wyjaśnia Łukasz Bazarewicz.

Co ważne, przed przystąpieniem do prac klient otrzymuje projekt mieszkania, uwzględniający wybrany styl wnętrza, pakiet cenowy i wszystkie elementy wykończeniowe wybrane spośród dostępnych z katalogu w ramach danego rozwiązania, łącznie z dodatkami i meblami. Dzięki temu inwestor zyskuje precyzyjną wiedzę na temat spodziewanych kosztów remontu, które już w żaden sposób go nie zaskoczą.

Podstawą tej propozycji jest współpraca firmy wykonawczej, architekta, sklepów z materiałami budowlanymi i wyposażeniem wnętrz oraz pracownią stolarską. – Oferta tego typu jak ta, którą wspólnie przygotowaliśmy, oznacza przede wszystkim znaczny komfort dla inwestora, który nie musi martwić się o tysiące drobnych ale i całkiem poważnych elementów związanych z realizacją remontu – mówi Joanna Dembowska z Pracowni Architektury Wnętrz J2Studio.

Jak zaznacza, decydując się na takie rozwiązanie klient zyskuje przede wszystkim spokój: – Przekazując nam klucze do mieszkania, w praktyce po miesiącu może się już do niego wprowadzić otrzymując lśniący nowością, wykończony lokal. Co ważne, nie ma potrzeby stałego „doglądania” postępu prac i nadzorowania poszczególnych wykonawców – dodaje.

Decydując się na współpracę w takiej formie klient otrzymuje zatem cały pakiet wartości dodanych. Poza konkretną wiedzą na temat finalnego kosztu, również atrakcyjną cenę poszczególnych usług i materiałów. W efekcie końcowa cena jest oczywiście niższa niż w przypadku tradycyjnej formy przygotowywania lokalu do zamieszkania.

Dzięki temu inwestor otrzymuje profesjonalny projekt wraz z wizualizacją, za który w typowych warunkach musiałby zapłacić kilkadziesiąt razy więcej. Kolejna rzecz to koszt zakupu materiałów budowlanych. W wyniku współpracy ze specjalistycznymi sklepami, firma otrzymuje atrakcyjne rabaty, z których de facto korzysta klient. Podobnie jak w przypadku zakupu dodatków, oświetlenia czy wykonania zabudowy kuchennej na wymiar.