wybor krzesla

Krzesło konferencyjne – na jakie warto postawić?

Wiele firm posiada swoje sale konferencyjne, do których przyjmowani są goście, kontrahenci czy pracownicy. W takim miejscu bardzo często ważą się losy nowych współprac. Jest to zatem przestrzeń, w której wszelkie elementy powinny być dobrane z dużą starannością. Tyczy się to również krzeseł konferencyjnych. Na jakie warto postawić? Podpowiadamy.

Wyposażenie sal konferencyjnych

Głównym punktem takiego miejsca jest stół konferencyjny. Jednak to odpowiednio dobrane krzesła są kluczem do spełnienia wymagań osób uczestniczących w spotkaniach. Zanim przystąpi się do ich organizacji, warto jest zastanowić się, jakie siedziska będą najlepsze. Bardzo częstym wyborem jest krzesło konferencyjne ISO.

Metalowy stelaż na czterech nogach występuje zazwyczaj w kolorze czarnym lub szarym. Siedzisko oraz oparcie jest tapicerowane w kilku różnych tkaninach. Są to między innymi skóry naturalne lub skaj. Wyposażone są również w stopki, które chronią podłogę przed zarysowaniami. Ich dużą zaletą jest możliwość sztaplowania w stosie.

Wybór krzesła konferencyjnego – na co zwrócić uwagę?

Każdy uczestnik spotkania przez pewien czas będzie zajmować takiego typu mebel. Dlatego ważne jest, aby firma zadbała o osoby przebywające na sali. Dobrym wyborem będzie krzesło konferencyjne z podłokietnikami. Dodadzą one wygody w przypadku dłuższych zebrań. Równie często występują siedziska z tak zwanymi pulpitami. Służą one do komfortowego robienia notatek.

Aby tego typu mebel był wygodny, najlepiej postawić na profilowane krzesła z piankowym siedziskiem. Są one uniwersalne ze względu na swój wygląd oraz ergonomię.

Pod uwagę warto jest również wziąć ich ciężar oraz wielkość. W przypadku zbyt masywnych foteli przestrzeń będzie przytłoczona, a także sprawią one trudność w ich szybkim ustawieniu. W mniejszych salach można wybrać fotele z wszelkimi udogodnieniami, takimi jak regulacja oparcia czy siedzenia do postawy, a nawet wzrostu danej osoby. W przypadku większych przestrzeni lepiej sprawdzą się krzesła stacjonarne.