Laweta – jak wybrać najlepszą firmę?

Nie ulega wątpliwości, że uczestniczenie w wypadku bądź awaria samochodu są stresującymi sytuacjami, na które często jednak nie mamy wpływu. Warto w takiej sytuacji być rozeznanym z tematem lawety oraz jej zamawiania. Jak wybrać najlepszą firmę? Podpowiadamy.

Pomoc drogowa – jakie usługi świadczy?

Warto mieć świadomość tego, że jedną z głównych usług świadczonych przez pomoc drogową jest właśnie transport lawetą uszkodzonych samochodów. Laweta w Żywcu jest idealnym rozwiązaniem, gdy będziemy potrzebowali odholować nasz samochód z przyczyn technicznych. Taka podroż kończy się zazwyczaj w miejscu, gdzie jest warsztat samochodowy. O wezwanie pomocy drogowej możemy pokusić się również w momencie zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie, rozładowania akumulatora bądź wlania złego paliwa. We wszystkich tych sytuacjach możemy liczyć na pomoc fachowców. Jak ich jednak wybrać?

Laweta – czym kierować się przy wyborze?

Nawet w stresujących sytuacjach warto zachować zimną krew i poświęcić chwilę na poszukanie firmy, która zajmuje się transportem lawetą. Wybranie pierwszego lepszego numeru w nerwach może poskutkować tym, że za usługę zapłacimy naprawdę spore pieniądze. Kluczowym elementem, na który powinni zwrócić uwagę, jest czas reakcji firmy, do której dzwonimy. Dobrym pomysłem jest wybranie przedsiębiorstwa, które będzie w stanie dotrzeć do nas w możliwie jak najkrótszym czasie. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się firma, której lawety porozmieszczane są po całym mieście. Krótki czas dojazdu i szybka pomoc zaoszczędzi nam przede wszystkim nerwów.

Kolejny ważny aspekt to dostępność usługi. Niestety nas samochód nie zna takich dni jak sobota, czy niedziela nawet w weekend może dojść do jego usterki. Niektóre firmy zajmujące się pomocą drogowa w ten dzień są nieczynne. Jednak nie musimy się o to martwić, ponieważ niektóre przedsiębiorstwa oferują swoje usługi 24/7, dlatego, gdy przytrafi się nam jakaś awaria, nie musimy niepotrzebnie panikować. Grunt to podejść do takiej sytuacji z zimna krwią.