zwolnienie lekarskie

L4 na kręgosłup – kiedy i jak można je dostać?

Ból kręgosłupa może być poważnym problemem. Zdarza się, że przeszkadza on w pracy, a nawet uniemożliwia wykonywanie obowiązków. W takich sytuacjach zdecydować się skorzystanie ze zwolnienia lekarskiego i odpocząć, by nie nadwyrężać nadmiernie pleców. Jak uzyskać L4 na kręgosłup?

Zwolnienie lekarskie na bolący kręgosłup

Wypisane przez lekarza zwolnienie lekarskie jest zwolnieniem z pracy. Wtedy pracownik nie musi chodzić do pracy i jego obecności są usprawiedliwione.

Zwolnienie lekarskie można uzyskać również w przypadku dolegliwości kręgosłupa. Najczęściej są one wystawiane w przypadku bólów kręgosłupa, które mogą mieć zróżnicowane przyczyny, na przykład podnoszenie ciężarów, długi czas pracy w pozycji siedzącej, ale również różne schorzenia, na przykład wypadanie dysku, rwa kulszowa.

Wystawione przez lekarza L4 na kręgosłup – https://receptyonline24.pl/product/l4-bol-plecow/ pozwoli wtedy na wypoczynek i regenerację, ponieważ w dolegliwościach kręgosłupa duże znaczenie ma oszczędzanie się.

Jak uzyskać L4 na ból kręgosłupa?

Gdy pojawiają się dolegliwości kręgosłupa, w takim przypadku warto zwrócić się do lekarza, który będzie mógł wystawić zwolnienie lekarskie.

Zwolnienie może wystawić wtedy lekarz rodzinny – POZ, czyli podstawowej opieki zdrowotnej. Również może wystawić je specjalista, na przykład ortopeda, który zajmuje się dolegliwościami układu ruchu.

Żeby uzyskać zwolnienie lekarskie – L4 na kręgosłup, należy umówić się na wizytę lekarską. Można zrobić to w swoim lokalnym ośrodku zdrowia, ale również można zapisać się na wizytę w innej placówce, także prywatnej.

L4 na kręgosłup uzyskasz również online

Obecnie zwolnienie lekarskie na kręgosłup można uzyskać nie tylko podczas osobistej wizyty w placówce zdrowia, ale również przez internet. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdy pojawiają się dolegliwości pleców, dlatego udanie się do lekarza nie zawsze jest możliwe.

Aby uzyskać zwolnienie lekarskie przez internet, należy wybrać placówkę opieki zdrowotnej, która świadczy takie usługi. Obecnie można bardzo łatwo znaleźć je w sieci i od razu zapoznać się z ich ofertami.

W celu skorzystania L4 na kręgosłup należy umówić się na wizytę online w placówce. Należy wtedy wypisać formularz rejestracji, w którym podaje się swoje objawy oraz termin, na który ma być wystawione zwolnienie lekarskie. Wizyta lekarska może odbyć się nawet w ciągu najbliższej godziny.

Lekarz podczas wizyty online przeprowadza wywiad z pacjentem i na jego podstawie wypisuje zwolnienie lekarskie. Może on także wypisać receptę online. Zwolnienie jest natychmiast przekazywane elektronicznie do ZUS-u oraz do pracodawcy, wobec tego nie musi być ono dostarczane osobiście.