firmy

Precyzyjne i szybkie – czym jest cięcie laserem?

Lasery są urządzeniami o szerokim zastosowaniu w przemyśle. Za ich pomocą można również prowadzić bardzo precyzyjne cięcia pozwalające na przygotowanie efektownych, dopracowanych w detalach przedmiotów. Na czym polega cięcie laserem? Do jakich materiałów jest ono używane? Gdzie można je zamówić?

Na czym polega cięcie laserem?

Cięcie laserem jest usługą, która polega na wykorzystaniu laserów do tego, aby wykonać wycięcia w materiałach.

Laser powoduje powstanie energii cieplnej, a dzięki temu, że jego wiązka jest bardzo cienka, możliwe jest za jego pomocą wycinanie nawet bardzo małych detali.

Wśród najważniejszych zalet cięcia laserowego zaliczane są:

  • bardzo duża precyzja – można wycinać detale z dokładnością wynoszącą nawet do 0,05 mm

  • szybka realizacja cięcia – dzięki urządzeniom laserowym można wykonać bardzo szybką obróbkę, co przyspiesza realizację zleceń

  • szerokie zastosowanie – możliwe jest laserowe wycinanie wielu materiałów

  • dokładne wykończenie krawędzi – laser ze względu na wykorzystanie energii cieplnej pozwala na wykończenie krawędzi tak, że nie wymagają one dalszej obróbki

Jakie materiały wycina się laserem?

Laser ma różnorodne zastosowanie jako w obróbce materiałów, dlatego też można wykorzystać go do wielu ich typów, aby nadać im odpowiednią formę.

Bardzo często wycinanie laserowe jest stosowane w celu obróbki blach metalowych. Wtedy umożliwia ono uzyskanie bardzo dobrych rezultatów, także w przypadku blach o dużych powierzchniach. Również możliwa jest obróbka takich materiałów jak profile czy rury.

Za pomocą lasera można wtedy wycinać stal nierdzewną, czarną, aluminium, mosiądz czy miedź.

Wycinanie laserowe może być też używane w przypadku innych typów materiałów, na przykład jak drewno, tkaniny. Wtedy można uzyskać bardzo ciekawe, dekoracyjne elementy, przykładowo w celu wykonania mebli czy odzieży i dodatków do domu.

Gdzie można zamówić cięcie laserem?

Usługowe cięcie laserem jest obecnie oferowane przez wiele firm, które posiadają zaawansowane zaplecze pozwalające na wykonanie prac w tym zakresie.

Oferty firm prowadzących cięcie laserem można znaleźć już teraz w internecie, aby porównać ze sobą ich oferty oraz sprawdzić opinie na temat ich usług.

Fachowe cięcie laserem Śląsk – https://izotechservice.pl/ciecie-laserem-fiber/ oferta firm wykonujących cięcie laserem na Śląsku dostępna jest online.

Gdy zatem konieczne jest wykonanie dokładnego cięcia z wykorzystaniem sprzętu laserowego, warto zdecydować się na pomoc firmy, która oferuje w tym zakresie kompleksowe wsparcie i może szybko przygotować produkty zgodnie z zamówieniem klienta.