Lokalizacja wycieków – sprawdź, jak wybrać dobrą firmę

Uszkodzenia w instalacjach różnego typu nie należą do przyjemnych rzeczy. Naprawy tego typu mogą być zwyczajnie zbyt kosztowne. Zdecydowanie najlepszą metodą w tym przypadku będzie zapobieganie. Gdy zlokalizuje się ewentualny wyciek instalacji wodnej, dużo łatwiej jest uchronić cały system przed zniszczeniem. Warto zatem poszukać firmy, która oferuje dobrej jakości usługi lokalizacji wycieków. Istnieją różne sposoby na ich lokalizację. Warto zatem zaznajomić się ze sposobami, którymi operują dobrej jakości firmy.

Lokalizacja wycieków przy pomocy kamery termowizyjnej – Co warto o tym wiedzieć?

Termowizja to jeden ze sposobów lokalizacji wycieków. Kamera termowizyjna działa na zasadzie podczerwieni. Przy jej pomocy rejestrowane jest promieniowanie cieplne. Metodę tę wykorzystuje się najczęściej w przypadku zalania budynku. Kamera termowizyjna pomaga określić czy wyciek nastąpił z instalacji grzewczej, czy też innego źródła. Bardzo ważne jest jednak to, aby cały proces był przeprowadzany przy pracującej instalacji. Istotne jest też to, aby podczas pracy kamery wyłączone zostały wszystkie źródła ciepła. Mogą one zwyczajnie zakłócać obraz. Nie mniej jednak lokalizacja wycieków w Katowicach z wykorzystaniem tej metody jest bardzo skuteczna.

Próby ciśnieniowe – na czym polegają?

Próby ciśnieniowe to jedne z najbardziej popularnych metod na wykrywanie nieszczelności. Wykrywanie wycieków wody przy tej metodzie również jest bardzo skuteczne. Urządzeniem, które wykorzystuje się w tym przypadku manometr wzorcowy. Podłączony jest on do instalacji, a odczyty pokazane na urządzeniu potrafią określić czy system jest szczelny. Nie da się jednak ukryć, że metoda ta jest dosyć długa. Wymaga ona mniej więcej 2,5 godziny, aby uzyskać rezultaty.

Pomiary wilgotności ścian

Dobrej jakości firmy jak Profhouse oferują również pomiary wilgotności ścian. Jest to bardzo prosty sposób na lokalizację wycieku. Głównym zadaniem tej metody jest jednak zawężenie obszaru poszukiwań. Jest to poniekąd wstęp do kolejnych badań, mających na celu lokalizację szkodliwych wycieków.