Pieluchy dla dorosłych – jak wybrać najlepsze?

Problem nietrzymania moczu zwany inaczej inkontynencją jest przypadłością, która może dopaść różnych ludzi, bez względu na ich wiek, płeć czy też stan zdrowia. Czasami zwyczajnie ciężko jest przewidzieć tę chorobę. Bardzo duży wpływ na jej występowanie ma przede wszystkim styl życia, kondycja czy nawet uwarunkowania genetyczne. Czasami inkontynencja pojawia się wśród kobiet podczas porodu. Istotne jest dlatego to, aby osobie cierpiącej na tą przypadłość zapewnić odpowiedni komfort. Pomagają w tym właśnie pieluchy dla dorosłych. Są to pieluchy przygotowane ze specjalnego materiału, który charakteryzuje się dużymi właściwościami pochłaniania moczu. Zanim jednak wybierze się konkretny rodzaj, warto powiedzieć co nieco na temat rozmiarów i podziału pieluch zależnie od stopnia nietrzymania moczu.

Podział pieluch dla dorosłych zależnie od stopnia nietrzymania moczu

Ogólnie rzecz biorąc, pieluchy dla dorosłych w Kołobrzegu można podzielić zależnie od zaawansowania inkontynencji. Najlżejszy stopień charakteryzuje się nietrzymaniem moczu w przypadku dużego wysiłku fizycznego. Kolejny, średni stopień określa się wówczas, gdy u osoby pojawiają się problemy z trzymaniem moczu nawet podczas lekkiej aktywności fizycznej. Ciężki stopień inkontynencji to już popuszczanie moczu nawet w całkowicie bez wysiłkowej sytuacji. Najbardziej dolegliwy stopnień inkontynencji charakteryzuje się całkowicie zerową kontrolą nad pęcherzem. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione stopnie nietrzymania moczu, warto zaznajomić się ze specyfikacją konkretnych pieluch. Należy wybierać takie modele, które są adekwatne do stopnia nietrzymania moczu osoby cierpiącej na inkontynencję.

Rozmiary pieluchomajtek dla dorosłych

Drugim i nie mniej ważnym parametrem przy wyborze pieluchomajtek jest ich rozmiar. Każdy producent, jak np. K-ORTmed może mieć własną rozmiarówkę. Należy zawsze zmierzyć daną osobę w biodrach i talii, tak aby zapewnić jej jak największy komfort noszenia pieluch dla dorosłych. Istotne jest też to, aby rozgraniczyć pieluchomajtki na noc i na dzień. Powinny one się odpowiednio dobrze układać w pozycji stojącej, jak też leżącej.