sport top

Największe stadiony w Polsce

Dzisiaj pragnę omówić tematy naszych najlepszych stadionów. Przedstawię ich krótkie historie i omówię najważniejsze liczby, o których warto wspominać, ponieważ robią wrażenie. Chociaż jeszcze daleko do zachodnich lig to już mamy czym się pochwalić. Ostatnio bukmacher totolotek zrobił konkurs na najlepsze zdjęcie polskiego stadionu.

Najlepsze stadiony w kraju

Obecnie szczytową pozycję w rankingu największych stadionów w Polsce zajmuje Stadion Narodowy w Warszawie. Jego budowa trwała 4 lata, a oficjalne otwarcie miało miejsce w styczniu 2012 roku. Jego pojemność to aż 58.5 tysiąca, jeśli chodzi o imprezy sportowe (np. mecze) i prawie 73 tysiące, kiedy mówimy o koncertach. Codziennie stadion odwiedza od 2 do 3 tysięcy ludzi.

Ciekawostką jest fakt, że pod trybunami znajdziemy nie tylko szatnie, ale także sale konferencyjne, biura. Możemy znaleźć kaplicę wielowyznaniową, z której korzystają kibice, zawodnicy i nie tylko. Została ona poświęcona przez przedstawicieli trzech religii. Dyscypliny sportu, które odbywają się na Stadionie Narodowym w Warszawie to piłka nożna i żużel.

Stadion Śląski w Chorzowie to drugi największy stadion w Polsce. Jest on wszechstronny. Odbywają się na nim zarówno zawody lekkoatletyczne, wydarzenia muzyczne, jak i również mecze piłki nożnej. Pierwotna data otwarcia obiektu to 1956 rok. W 2009 zaczęto przebudowę stadionu, która trwała aż 8 lat, dzięki czemu pojemność stadionu wzrosła do 55 tysięcy. Warto wiedzieć, że pod trybunami możemy znaleźć tunel, prowadzący na murawę boiska, który uważa się za legendarną cechę stadionu. Ma on 63 metry długości. Na stadionie miało miejsce 55 meczy polskiej kadry. 23 z nich zostały wygrane przez nasz kraj.

Trzecie miejsce zajmuje Stadion Wrocław, który jak sama nazwa wskazuje, mieści się we Wrocławiu. Jego budowa rozpoczęła się w 2009 roku, a inauguracja miała miejsce we wrześniu 2011 roku. Na stadionie zostały rozegrane trzy mecze Euro 2012. Mieści łącznie ponad 45 tysięcy ludzi, a wymiary boiska to 105×68. Na terenie obiektu znajduje się sporo atrakcji dla dzieci. Między innymi tor gokartowy. Porą zimową możemy znaleźć tam między innymi snowpark oraz lodowisko. Stadion jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W barach zainstalowano niższe bary, aby ludzie na wózkach inwalidzkich mogli komfortowo zjeść posiłek. Istnieje także 50 miejsc dla osób, które mają problemy ze słuchem.