pergola jaki materiał wybrać

Nowoczesna pergola na tarasie – jak ją wybudować?

Pergola w nowoczesnym stylu jest doskonałą inwestycją dla każdego, kto lubi przebywać na świeżym powietrzu. W jaki sposób można wykonać nowoczesną pergolę? Czy warto budować ją samodzielnie, a może lepiej zamówić gotową? Jakie są koszty związane z wykonaniem pergoli na taras?

Pergola na tarasie – jak ją wykonać?

Dzięki pergoli na tarasie można komfortowo wypoczywać i przyjmować gości. Dodatkowo pergola będzie również doskonałym wyborem dla osób, które lubią rośliny, ponieważ posadzone przy niej pnącza mogą spowić ją kojącą zielenią.

Pergolę można wykonać we własnym zakresie, ale również można zamówić ją w firmie, która będzie mogła kompleksowo zająć się jej przygotowaniem i montażem.

Samodzielne wykonanie pergoli jest możliwe, jednak wymaga ona czasu, wiedzy oraz umiejętności. Potrzebne będą również odpowiednie narzędzia, które pozwolą na jej wzniesienie.

Wygodniejszą opcją będzie z kolei skorzystanie z pomocy firmy, która może wykonać pergolę na zamówienie. Gotowe pergole można też kupić i zamontować je samodzielnie, co znacznie ułatwia wykonanie takiej inwestycji i pozwala na ograniczenie jej kosztów.

Nowoczesna pergola – jaki materiał wybrać?

Obecnie bardzo popularnym wyborem jest pergola na tarasie w nowoczesnym stylu, która doskonale komponuje się z budynkami wpisującymi się we współczesny styl architektoniczny.

Najczęściej do wykonania nowoczesnej pergoli wykorzystuje się profile metalowe. Tworzą one wtedy przestrzenną konstrukcję o kubistycznym wyglądzie. Najczęściej profile malowane są proszkowo na kolor szary, który jest bardzo popularny w nowoczesnym budownictwie.

Ściany nowoczesnej pergoli mogą być wykonane z profili metalowych, ale również mogą być one wykończone za pomocą drewna. Ciekawym pomysłem jest również zamontowanie na nich zasłon.

Dach pergoli może być wykończony za pomocą profili lub drewnianych desek, lecz również stosowane są materiały jako przezroczysty poliwęglan czy materiałowe markizy, które mogą być zasłaniane i odsłaniane.

Ile kosztuje nowoczesna pergola na tarasie?

Cena nowoczesnej pergoli zależna jest od wielu elementów, między innymi od zastosowanych do jej wykonania materiałów, wielkości pergoli, sposobu jej montażu i wyposażenia.

Zazwyczaj nowoczesna pergola na tarasie będzie wydatkiem od około 12 tysięcy złotych do nawet 30 tysięcy złotych wtedy, gdy będzie kupiona jako gotowa. Natomiast wtedy, gdy zamierza się wykonać pergolę samodzielnie, wtedy ceny będą już niższe i można zmieścić się nawet w około 5-6 tysiącach złotych za mniejszy model.