Lampy do salonu – jak wybrać te najlepsze? Modele + porady

Zabierasz się do aranżacji salonu i nie wiesz, jakie lampy do niego dobrać? Przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych obecnie lamp sufitowych i stojących, które doskonale sprawdzą się w małym i większym salonie. Poznaj nasze propozycje i porady!

Ile lamp wybrać do salonu?

Salon w domu albo w mieszkaniu jest takim pomieszczeniem, które spełnia różne funkcje. Właśnie dlatego nie należy ograniczać się w nim tylko do jednej lampy, lecz wybrać kilka różnych modeli.

Podstawą jest lampa sufitowa. W przypadku mniejszych wnętrz wystarczy jedna, ale wtedy, gdy salon jest łączony z jadalnią i kuchnią, warto wybrać dwa lub nawet trzy modele i powiesić je nad stołami i blatami.

Również można zastąpić je z użyciem oczek świetlnych oraz taśm ledowych do zabudowy w suficie podwieszanym. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w nowoczesnym salonie.

Ponadto do wnętrza warto dobrać też lampy stojące – podłogowe i stołowe. Dzięki nim można uzyskać dodatkowe, skupione światło w miejscach, w których jest ono potrzebne, na przykład przy kanapie, fotelu, w ciemnym rogu pomieszczenia, na komodzie.

Modne lampy Rybnik CERMAR 2 – stylowe modele możesz kupić w sprawdzonych sklepach z artykułami oświetleniowymi.

Modne lampy do salonu – przegląd modeli

Wśród najpopularniejszych lamp do salonów znajdują się obecnie poniższe modele:

1. Lampy loft

Loft jest jednym z najczęściej wybieranych stylów aranżacji wnętrz, który nawiązuje do przemysłowych przestrzeni. Lampy w loftowym stylu są najczęściej wykonane z metalu, drewna albo z betonu. Hitem są modele o kloszach z drutu tworzącego geometryczne figury. Wystarczy uzupełnić je o żarówkę Edison. Można też wybrać modele o podwieszanych kablach, które określane są jako lampa pająk.

2. Lampy z kulistymi kloszami

Kuliste klosze są teraz bardzo modne i można zobaczyć je we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych. Hitem są lampy molekularne, które składają się z kloszów w kształcie kuli na metalowej konstrukcji. Takie lampy przypominają wtedy połączone ze sobą molekuły. Do wyboru jest wiele modeli z kloszami w kolorze mlecznej bieli i kloszami przejrzystymi.

3. Nowoczesne żyrandole

Nadal w modzie są żyrandole w nowoczesnym stylu. Od tych klasycznych różnią się przede wszystkim swoim nietypowym wyglądem, na przykład wykonane są w całości w czerni lub w srebrze. Kapitalnym pomysłem do salonu będą też lampy LED w formie podwieszanych kół.

4. Lampy na trójnogu

Gdy szukasz stylowych lamp stojących do salonu, sprawdź również lampy wyposażone w trójnóg. To modele, które wykończone są najczęściej prostymi abażurami, ale dostępne są również modele przypominające reflektory.