Private banking - na co zwrócić uwagę, zakładając lokatę?

Private banking – na co zwrócić uwagę, zakładając lokatę?

Klienci zamożni nie muszą korzystać ze standardowych ofert w zakresie lokat bankowych – mogą wybrać bankowość prywatną. Nie oznacza to jednak, że nie muszą być ostrożni – w dalszym ciągu konieczne jest zwrócenie uwagi na oferowane przez bank warunki współpracy.

Nowe podejście do potrzeb klientów, czyli bankowość prywatna

Bankowość prywatna cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów, których dochody są znacznie wyższe niż średnia krajowa. Nie powinno to dziwić, jeżeli wziąć pod uwagę elastyczne warunki współpracy. Klienci zamożni mają większe możliwości, gdy korzystają właśnie z bankowości prywatnej. Świetnie widać to na przykładzie lokat bankowych – klienci mogą na nich zdeponować nawet 1 000 000 zł. Takiej propozycji na próżno szukać w przypadku standardowej oferty banku.

Klienci korzystający z bankowości prywatnej mogą również liczyć na wsparcie specjalistów. Poza osobami zajmującymi się finansami, mowa również o radcach prawnych i podatkowych. W efekcie zarządzanie sporym majątkiem jest łatwiejsze.

Lokata bankowa – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Przykładem banku specjalizującego się w obsłudze klientów zamożnych jest Lion’s Bank. Gdy mowa o lokatach bankowych, to oferta przygotowana dla zainteresowanych właśnie tymi produktami jest szeroka – mogą oni wybierać wśród sporej gamy lokat, co widać, przechodząc na tę stonę internetową: https://www.lionsbank.pl/lokaty.

Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem właśnie lokaty bankowej, to koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na:

  • Wysokość oprocentowania. Od wysokości oferowanego oprocentowania zależy, ile zarobisz. Najlepiej oprocentowane są lokaty przeznaczone dla nowych klientów banku. Przykładem takiej lokaty jest Lokata Welcome (https://www.lionsbank.pl/lokata-welcome). Oprocentowanie wynosi 2,75% lub 3,00% w skali roku (jest uzależnione od kwoty zdeponowanej na lokacie).
  • Okres trwania umowy. Dziś najpopularniejsze są lokaty krótkoterminowe, one też – w porównaniu do lokat długoterminowych – są lepiej oprocentowane. Jeżeli wiesz, że będziesz potrzebował środków np. za 2 miesiące, to najlepiej zrobisz, korzystając właśnie z lokaty krótkoterminowej.
  • Konieczność korzystania z innych produktów banku. Niektóre banki wymagają, aby klient zakładający np. lokatę bankową, podpisał umowę o prowadzenie rachunku bankowego.
  • Gwarancję stałego oprocentowania. W przypadku niektórych produktów bank gwarantuje, że wysokość oprocentowania nie ulegnie zmianie w czasie trwania lokaty. Z punktu widzenia potencjalnego klienta to bardzo korzystna gwarancja.
  • Sposób, w jaki można założyć lokatę. Zdarza się, że lokatę można założyć na kilka sposobów, a czasem wyłącznie w oddziale banku. Lokatę Perle (https://www.lionsbank.pl/lokata-perle) zainteresowani klienci mogą założyć na trzy sposoby: przez internet, telefonicznie lub w oddziale banku.

Zwracając uwagę na oferowane przez bank warunki współpracy, wybierzesz najlepszą ofertę lokaty dla siebie. W efekcie możesz jedynie zyskać – będziesz pomnażał oszczędności na korzystnych dla ciebie warunkach.

W portfelu inwestycyjnym warto mieć więcej niż jedną lokatę

Klienci zamożni, którzy obawiają się ryzyka, powinni wybierać lokaty bankowe. Dlaczego? Bo to produkty objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W efekcie klient ma pewność, że gdyby bank ogłosił upadłość, odzyska on zdeponowane na lokacie środki.

Ponieważ oferta banków jest bardzo zróżnicowana, gdy mowa o lokatach bankowych, to dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z więcej niż jednej lokaty. W ten sposób możliwe jest też zdeponowanie na lokatach nawet kilkunastu milionów złotych.


artykuł promocyjny