przewoz towarow

Przewóz towarów z Niemiec do Polski – co liczy się w tego typu usługach?

Odpowiednio przeprowadzony przewóz dóbr, stanowi jeden z najważniejszych elementów procesu logistycznego. Nie trzeba tłumaczyć, jak istotne okażą się w przyszłości jego skutki.

W celu uniknięcia niechcianych niespodzianek i nieprzewidzianych kosztów, warto zwrócić uwagę na czynniki determinujące jakość tych usług. Szczególnie w transporcie międzynarodowym, gdzie większa bywa nie tylko długość dystansu do pokonania, ale i stawka samego transportu.

Terminowość kluczem do sukcesu

Punktem kluczowym pozostaje zawsze punktualność dostawców. Oczywiste? Wciąż znaczna większość przedsiębiorców boryka się z trudnymi do zaakceptowania błędami, co więcej, wynikającymi z nich konfliktami pomiędzy dostawcami a magazynierami.

Oszczędzenie sobie podobnych atrakcji wpłynie pozytywnie nie tylko na sukces firmy, ale także na nasze zdrowie. Sprawne ominięcie przeszkód nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać, dlatego warto poszukać kogoś, kto swoim doświadczeniem lub gwarancją, za wszelką cenę, zapewni nam optymalny czas dostawy.

Bezpieczeństwo transportu jako niezbędnik przedsiębiorcy

Czy nawet punktualny transport, miałby jakikolwiek sens, jeśli zdecydowalibyśmy się na usługi przewozowe, które nie będą mogły dostarczyć towarów w stanie nienaruszonym?

Na ich bezpieczeństwo w teorii składają się następujące zagadnienia: czynnik ludzki, procedury i technologie. Pewien wpływ mamy tutaj jednak głównie na tak zwane bezpieczeństwo czynne i bierne.

Na bezpieczeństwo czynne składają się między innymi układy wspomagania kierownicy, wyposażenie pojazdów w odpowiednie systemu antypoślizgowe, układy wspomagające hamowanie, wspomaganie układów kierowniczych czy elementy ułatwiające kierowcy reakcję w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Bezpieczeństwo bierne wiąże się natomiast z obecnością pasów bezpieczeństwa, odblasków, osłon bocznych, świateł przeciwmgielnych i innych tego rodzaju rozwiązań.

Zgodność z przepisami nie do pominięcia

Jeżeli przewóz odbywa się na terenie dwóch państw, należy zastosować się do przepisów w obu tych krajach. Obowiązki wynikające z ich artykułów niejednokrotnie potrafią zaskakiwać, stąd konieczność dopilnowania wszelkich procedur.

Przykładem może być w Polsce wymóg zastosowania dodatkowych świateł wykonując manewr wymijania, podczas gdy w Niemczech wykorzystujemy je tylko znajdując się w tunelu lub jadąc nocą. Różnic jest dużo więcej -nie tylko w transporcie drogowym, dlatego zalecanym jest się z nimi zapoznać.

Znajomość rynku spedycji w obu krajach

Miejscem zapomnianym pozostaje często obszar handlu zagranicznego. W kręgu zainteresowania dostawców powinny znaleźć się nie tylko te podstawowe i niezbędne czynności, ale także oczekiwania i potrzeby innych grup odbiorców.

W transporcie niejednokrotnie borykamy się z różnymi trudnościami na tle szeroko pojętego rynku. Pojawiają się sporność interesów jego użytkowników, konflikty z otoczeniem, nieoczywiste problemy społeczne lub ekologiczne.

Na wszystkie te kwestie należy zwrócić uwagę szczególnie, jeśli nie posiadamy jeszcze doświadczenia w transporcie zagranicznym. Najlepszym wyjściem jest jednak skorzystanie z usług doświadczonej firmy spedycyjnej, która specjalizuje się w przewozie towarów z Niemiec do Polski. Taką firmą jest właśnie M&W Spedition, której ofertę znaleść można na stronie https://www.mw-spedition.com/transport-towarow-polska-niemcy/. Obejmuje ona ona kierunki, a więc przewóz towarów z Niemiec do Polski i odwrotnie.

Wybór optymalnego środka transportu

Nieco szerszym tematem jest kwestia doboru najodpowiedniejszego pojazdu dla naszych towarów. Opieramy się w tym miejscu na wielu czynnikach, między innymi:

• masa i gabaryty produktów
• rodzaj towaru i związane z nim wymogi przewozu
• dystans drogi
• zadowalający czas dostawy
• koszty transportu
Kompetentne zastosowanie sprzętu transportowego, potrafi skutecznie obniżyć koszty logistyczne oraz koszty samego transportu. Planowanie importu zwykle nie jest jednak tak proste, jak może się wydawać.

Dopasowując się do powyższych czynników, wybieramy spośród transportu drogą lądową, kolejową, powietrzną, a także morską. Najpopularniejszym rozwiązaniem pozostaje niezmiennie transport drogowy.

Podsumowując

Zwracając uwagę na najważniejsze aspekty przewozu towarów z Niemiec, w niebagatelnym stopniu możemy zmniejszyć koszty transportu, wpłynąć na odpowiednie zabezpieczenie towarów, wyegzekwować czas dowozu i cieszyć się sprawnie przeprowadzoną dostawą. To zależy także od nas!