dieta psa

Zdrowa dieta psa – czyli jaka?

Zdrowa i zbilansowana dieta jest ogromnie ważna dla utrzymania dobrej kondycji naszego czworonoga. Co należy brać pod uwagę podczas jej komponowania? Jakie aspekty uwzględnić, alby mieć pewność, że pies będzie się zdrowo rozwijał i nie zabraknie mu cennych składników pokarmowych warunkujących prawidłowe funkcjonowanie jego organizmu? Podpowiadamy.

Zdrowie w psiej misce, czyli pokarm dla psa ma znaczenie

Bardzo ważną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę w trakcie tworzenia psiego jadłospisu jest to, że absolutnie nie może być on taki sam jak ten, który gości na naszych obiadów. Gotowane jedzenie dla psa nie może oznaczać pozostawienia mu naszych porcji obiadu, co jeszcze kilkanaście lat temu było niemalże powszechnie stosowaną praktyką. Obecnie świadomość żywienia zwierząt się zwiększa, a co za tym idzie, jedzenie dla psa jest dobierane odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb.

W praktyce oznacza to, że pokarm dla psa, jaki znajdzie się w jego misce musi być ściśle dopasowany do kondycji zdrowia czworonoga. Bardzo ważne jest więc to, aby zatroszczyć się o regularne badania. Nie bez znaczenia pozostaje także jego wiek, jak również to, w jakim stopniu jest on aktywny. Kolejna ważna kwestia, to także masa ciała, no i rzecz jasna to, jakie ma preferencje smakowe. W końcu pies też ma swoje przysłowiowe smaczki, o czym na pewno da znać swojemu właścicielowi. Częsty bunt czworonoga obserwuje na pewno wielu z nich, co w dużym stopniu ułatwia sprawdzenie, na jakie smaki trzeba stawiać, aby pies nie chodził głodny.

Dania dla psów na miarę ich oczekiwań

Przygotowywanie posiłków dla psa często wiąże się z potrzebą wygospodarowania dość dużej ilości czasu. Mowa zarówno o zakupach, jak również samym procesie gotowania. Często właściciele nie mają na to wolnej chwili, a innym razem do końca nie wiedzą, na jakie pożywienie warto jest postawić. I tu z pomocą przychodzą firmy, które specjalizują się w komponowaniu psiej diety, przygotowywaniu posiłków, a następnie dostarczaniu ich pod same drzwi mieszkania. Jedną z nich jest https://piesotto.pl/. To firma z doświadczeniem, która uwzględnia zarówno rasę, wiek, wagę, budowę i poziom aktywności psa i na tej podstawie ustala kaloryczność diety. Właściciel ma możliwość także wyboru smaku potraw, a następnie tylko czeka na ich przygotowanie. Gotowe dania trafiają do termoizolacyjnej torby, a następnie w takim wydaniu zostają dostarczone pod wskazany adres. Następnie mogą trafić już tylko prosto do miski czworonoga.