nierdzewna stal

Stal nierdzewna z molibdenem

Wybór stali nierdzewnej z tytanem jest strzałem w dziesiątkę, jeśli zależy nam na wysokiej jakości właściwościach mechanicznych. Mowa między innymi o wytrzymałości na rozciąganie, dobrej pojemności cieplnej, a także równie dobrych parametrach twardości czy wydłużania.

1.4541, X6CrNiTi18-10, AISI 321 – w tym wypadku mowa o stali nierdzewnej chromowo-niklowej, którą wzbogacono o wspomniany tytan. Dzięki temu jest ona bardzo odporna na podwyższone temperatury, a także jest znacznie bardziej sprężysta, twarda oraz zachowuje magnetyczność. Niestraszne są jej między innymi kwas siarkowy, ani octowy czy też zimne roztwory soli, ani także znaczna część kwasów organicznych. Ponadto świetnie zachowuje się w pracy w niskich temperaturach. Jest odporna na korozję wżerową oraz szczelinową za co odpowiada obecność tytanu w składzie chemicznym.

Stal nierdzewna twarda z powodzeniem może być wykorzystana branży spożywczej, przemyśle lotniczym, papierniczym czy także przy produkcji podzespołów urządzeń i maszyn wykorzystywanych w przetwórstwie żywności.

1.4878, X8CrNiTi18-10, AISI 321H – w tym przypadku mówimy o stali żaroodpornej. Od oryginału odróżnia ją podwyższona zawartość węgla. Należy także wspomnieć o większym zakresie stężenia zarówno krzemu, jak i tytanu. W otoczeniu neutralnym znajdzie swoje zastosowanie w temperaturach osiągających nawet 850℃. Bardzo dobrze odnajduje się również w środowisku gazów, które w swoim składzie zawierają siarkowodór. Swoje zastosowanie znajduje między innymi w produkcji tłumików, palników, elementów lotniczych czy też zbiorników które pracują w środowisku wysokich temperatur.

Stal nierdzewna z tytanem – produkty

W przypadku m.in. stali nierdzewnej z molibdenem można mówić o wyrobach takich jak rury nierdzewne TP321, pręty ciągnione, łuszczone i kute, czy też odkuwki, pierścienie kute nierdzewne, blachy nierdzewne oraz elementy z blach, a ponadto taśmy nierdzewne.