Przygotuj się do przeprowadzki – wybierz folię stretch

Wymarzone mieszkanie już gotowe, wyremontowane i wyposażone. Możemy pakować manatki i ze starego lokum przenosić się do tego, które kilka miesięcy wcześniej wybraliśmy. Na przyjemności jeszcze chwilę poczekamy, bo pakowanie to niestety wysiłek i czas, który trzeba poświęcić. Jakiego rodzaju akcesoria będą pomocne i sprawią, że w transporcie nic się nie zniszczy?

Folia stretch, która nie tylko zabezpiecza

Folia stretch to jeden z tych produktów, bez których branże transportowa i opakowaniowa nie mogą się obejść. Do czego im elastyczna folia? Do pakowania i zabezpieczania artykułów na czas transportu. Te same właściwości wykorzystamy podczas przygotowań do przeprowadzki. Stretchową folię cechuje elastyczność, wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Opakowane nią przedmioty są zatem chronione przed słońcem, wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami. Transport staje się znacznie bezpieczniejszy i przepływający sprawnie.

Jeśli mamy kilka kartonów, w które zapakowaliśmy kruche i delikatne elementy, możemy je ze sobą „skleić”, dzięki zastosowaniu folii stretch, w dowolnym rozmiarze, do zakupienia pod adresem https://opakowania24.eu/produkty/folia-stretch;46.html. Wewnętrzna powierzchnia polipropylenowej folii stretchowej jest klejąca, dlatego wpływa na stabilizację zestawionych ze sobą pakunków.

Duża wytrzymałość jest gwarancją, że nawet ostre kanty kartonów i rozmaitych opakowań, nie spowodują przerwania folii stretchowej. Jeśli za to już po przeprowadzce będziemy chcieli szybko się jej pozbyć, wystarczy jedno cięcie ostrym nożem, najlepiej przeznaczonym do tego celu, by szybciej sobie poradzić.

Co mogę zapakować w folię stretch?

Mimo tak cennych właściwości wykorzystywanych do zabezpieczania pakunków, stretchowa folia jest uniwersalna, bo można ją zastosować do pakowania dosłownie wszystkiego. Nadaje się do zabezpieczania mebli. Jest to dodatkowa zaleta, ponieważ nie trzeba taśmą zaklejać drzwiczek i szuflad, by nie otwierały się i nie wysuwały podczas transportu. Folia stretch, nawet jednokrotnie owinięta, niweluje ten problem.

Elastyczna folia ochroni przed różnego rodzaju zabrudzeniami, o które nietrudno podczas przeprowadzki. Zewnętrzna warstwa, metalowe i błyszczące fronty, delikatne faktury czy malowane grafiki, które zdobią meble, są narażone na zarysowania, a już mała rysa sprawia, że piękne zdobienia tracą swój urok. Dzięki owinięciu folią ponownie minimalizujemy takie ryzyko.

Wydajnie i niedrogo

Im więcej zadań pozostawimy firmie przeprowadzkowej do wykonania, tym więcej za to zapłacimy. Koszty usługi można obniżyć samodzielnie pakując wiele rzeczy i dbając o ich zabezpieczenie. Czy to na pewno tańsza opcja, skoro i tak trzeba kupić kartony i materiały ochronne? Zdecydowanie tak, bo chociażby stretchowa folia niewiele kosztuje, a jej duża rozciągliwość wpływa na maksymalną wydajność.

Przyszykujmy się do przeprowadzki korzystając z prostych w zastosowaniu i niedrogich artykułów, wybierając między innymi folię stretch.