gdzie najlepiej wybielac zeby

Wybielanie zębów – kiedy warto i jaką metodę wybrać?

Nie każdego natura obdarzyła śnieżnobiałym uśmiechem. Można jednak poprawić jego wygląd, korzystając z zabiegów wybielania zębów. Zobacz, w jaki sposób wybielić zęby!

Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Wybielanie zębów jest zabiegiem prowadzonym w celu poprawy estetyki uśmiechu. Proces wybielania może zmniejszyć lub całkowicie usunąć przebarwienia z powierzchni zębów, co może sprawić, że wyglądają one jeszcze ładniej.

Wybielanie zębów powinno być przeprowadzane po konsultacji z dentystą, ponieważ istnieją pewne przeciwwskazania do tego zabiegu. Przed wybielaniem zębów zaleca się wykonać pełne badanie stomatologiczne i usunąć wszelkie ubytki. Warto też pamiętać, że plomby nie ulegają wybielaniu, dlatego te w ciemniejszym kolorze mogą być widoczne na tle naturalnych zębów.

Chcesz wybielić zęby profesjonalnie? Prywatny dentysta Wilkowice – skorzystaj z oferty w sprawdzonym gabinecie stomatologicznym!

Jakie są sposoby wybielania zębów?

Do wyboru są różne sposoby wybielania zębów, które można podzielić na gabinetowe i domowe. Istnieje kilka metod wybielania zębów:

Wybielanie lampą w gabinecie dentystycznym

Ten rodzaj wybielania jest przeprowadzany przez dentystę i polega na nałożeniu na zęby specjalnej substancji wybielającej i ekspozycji na światło UV emitowane przez lampę. Ten rodzaj wybielania jest skuteczny i pozwala na uzyskanie atrakcyjnych efektów już w ciągu jednej wizyty, ale także najdroższy.

Wybielanie nakładkami wykonanymi w gabinecie

Stomatolog wykonuje wyciski zębów pacjenta w gabinecie. Na ich podstawie przygotowuje się nakładki. W domu pacjent zakłada nakładki wypełnione specjalną substancją wybielającą. Takie wybielanie zębów trwa przez około 2 tygodnie i pozwala ono na uzyskanie bardzo dobrych efektów na długi czas.

Pasta wybielająca do zębów

Kolejnym sposobem na wybielanie jest skorzystanie z past wybielających. W sprzedaży dostępnych jest wiele past do zębów, które zawierają składniki wybielające i pomagają usunąć przebarwienia. Aby uzyskać odpowiednie efekty, konieczne jest regularne stosowanie tego typu past.

Płyny wybielające do płukania jamy ustnej

Dostępne są również w sprzedaży płyny do płukania jamy ustnej, które zawierają substancje wybielające. Można stosować je razem z pastami wybielającymi.

Wobec tego dla uzyskania najlepszych efektów wybielania zębów warto umówić się wcześniej do gabinetu dentysty. Sprawdzi on stan zębów i następnie będzie mógł zalecić, jaka metoda wybielania pozwoli na uzyskanie najlepszych wyników, by cieszyć się z pięknego uśmiechu na długi czas.