Wykończenie mieszkania pod klucz – czy warto?

Choć wynajmowanie mieszkań ma swoich stałych zwolenników, zwykle jest jednak jedynie pewnym etapem w życiu młodych ludzi. Własnego lokum pragnie niemal każdy. Jeśli marzy się nam pięknie urządzone mieszkanie, ale projekty wnętrz i późniejsza ich realizacja to zdecydowanie nie nasz temat, warto zorientować się, jakie mamy możliwości na rynku. W obszarze wykończenia wnętrz, Kraków i inne duże miasta oferują usługę kompleksowego wykończenia mieszkania – tzw. mieszkania pod klucz. Co właściwie kryje się pod tym terminem? Już wyjaśniamy.

Spis treści:

Aranżacja mieszkań pod klucz – na czym polega?

Aranżacja mieszkań pod klucz – co zyskamy?

Wykończenie mieszkania pod klucz – na czym to polega?

Coraz więcej z nas narzeka na permanentny brak czasu – szczególnie, jeśli żyjemy w dużych miastach. Jednocześnie, coraz bardziej zależy nam na estetyce otaczających nas wnętrz, coraz bardziej zwracamy uwagę na małe detale i szczegóły i na to, w jaki sposób czujemy się w danym miejscu. Pragniemy zatem, aby najbliższe nam otoczenie – własne mieszkanie lub dom, były stylowe i urządzone z wyczuciem. Jak to jednak zrobić, jeżeli nie posiadamy czasu na odpoczynek, a co dopiero na wykończenie wnętrza?

Z gotowym rozwiązaniem przychodzą firmy oferujące kompleksową aranżację wnętrza, np. Urządzamy pod klucz. W jednej kwocie otrzymujemy tu działania zarówno architekta, jak i ekipy budowlanej. Projekty mieszkań oferowane są w Pakietach Wykończeniowych, od tych najbardziej klasycznych, a zarazem więc i najtańszych, po coraz bardziej rozbudowane. Do wyboru mamy różnorodne style designerskie: minimalistyczne, skandynawskie, nowoczesne czy glamour.

Wykończenie mieszkania pod klucz – co zyskamy?

wykończenie

Decydując się na wykończenie pod klucz, zyskamy przede wszystkim, tak obecnie cenny, czas. Nasza aktywność, jako właścicieli, ogranicza się tu jedynie do wyboru Pakietu Wykończeniowego, skonsultowania kosztorysu i wniesienia ustalonej kwoty. Taka kompleksowa usługa może stanowić zatem idealne rozwiązanie dla młodych, ambitnych i zapracowanych osób. Od firmy otrzymujemy lokal gotowy by w nim zamieszkać – z wyremontowana podłogą, ścianami i armaturą, a wiedząc, że pracowali przy nim profesjonaliści z doświadczeniem, możemy mieć pewność, że każdy detal jest odpowiednio dopracowany. Aranżacja mieszkania pod klucz gwarantuje nam, że odbierzemy mieszkanie kompletnie urządzone, z należytą dbałością o jakość.

Warto zwrócić uwagę również na koszty, jakie ponieślibyśmy, gdybyśmy zdecydowali się na samodzielnie wykończenie mieszkania. Wykorzystywane materiały kosztowałyby nas prawdopodobnie znacznie więcej – deweloperzy mają w końcu możliwość negocjacji zdecydowanie bardziej korzystnych cen niż klienci indywidualni, a zakupione materiały wiążą się z niższym podatkiem (8% zamiast 23%).