Wyśmienite prezenty na dzień nauczyciela

Wraz ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej wielu uczniów szuka odpowiedzi na pytanie co podarować pedagogowi na prezent w ten dzień. Nie jest to łatwy temat, ponieważ często nie znamy naszych nauczycieli prywatnie, a jedynie ze szkoły. Nie wiemy więc zazwyczaj czym się interesują, co lubią, jak spędzają wolny czas. Przychodzimy więc Wam z pomocą i przedstawiamy parę propozycji!

Prezenty standardowe

Możemy po nie sięgnąć, jeśli nie znamy dobrze naszego nauczyciela, a chcemy kupić coś pewnego. Na pierwszym miejscu stawiamy kwiaty. Róże to klasyka. Możemy sięgnąć też po cały bukiet i do róż dodać kwiaty sezonowe, np. goździk lub amarantus. W ten sposób stworzymy październikowy bukiet. Jest to dobry pomysł, jeśli chcemy podarować prezent jako grupa bądź cała klasa. Co na dzień nauczyciela oprócz kwiatów? Możemy kupić kubek z odpowiednim napisem, np. „Dla wspaniałego nauczyciela” lub „Dla najlepszej nauczycielki”. Często producenci kubków dają nam możliwość stworzenia indywidualnego napisu na kubek. Możemy wtedy dodać imię i nazwisko pedagoga. Z pewnością będzie zachwycony!

Prezenty oryginalne

Co na dzień nauczyciela, jeśli chcemy kupić coś bardziej nowoczesnego, mniej „oklepanego”? Jeśli chcemy się wyróżnić bądź po prostu nie lubimy nudy i wiemy, że nasz nauczyciel również to sięgnijmy po coś oryginalnego. Na rynku znajdziemy wiele takich prezentów. Jednym jest np. mała tablica/obraz w ramce. Na tablicy możemy umieścić imiona wszystkich uczniów w klasie, a na samym środku imię i nazwisko naszego nauczyciela. Są też inne możliwości. Na środku możemy umieścić napis „Dziękujemy za..” a wokół umieszczamy wszystko, za co jesteśmy wdzięczni naszemu nauczycielowi, np. za naukę, uśmiech, cierpliwość, opiekę czy ciepło. Możemy kupić takie tablice już gotowe, z odpowiednimi napisami. Możemy sięgnąć również po oryginalne szkatułki – również z napisami. A może coś praktycznego? Poduszka lub ręcznik to również świetne pomysły. I jak przy każdym z tych prezentów tak i tu możemy kupić je z odpowiednim napisem.

Jaki więc prezent wybrać?

Co prawda często nie znamy się prywatnie, ale ogólne preferencje nauczyciela są nam znane. Jeśli kupujemy prezent całą klasą, to można zrobić głosowanie. Co jedna głowa to nie jedna. Poza tym ryzyko, że prezent będzie nietrafiony, jest mniejsze.

Nasz pedagog z pewnością ucieszy się z prezentu zarówno standardowego, jak i oryginalnego jeśli podarujemy składając serdeczne życzenia!

  1. Upominek ma symbolizować naszą wdzięczność dla nauczyciela za trud nauczania.
  2. Kwiaty oraz czekoladki to jedne z najpopularniejszych upominków.