zakres obowiazkow uslug lesnych

Zakłady usług leśnych – jaki jest ich zakres obowiązków?

Leśnictwo jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarczych w Polsce, a zarządzanie lasami jest ważną gałęzią gospodarki. Jaki jest standardowy zakres ich działań i w jaki sposób odbywa się dbałości o ekosystem leśny? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedź na pytanie.

Zakłady usług leśnych – czym są i czym się zajmują?

Zakłady usług leśnych to przedsiębiorstwo prowadzące działalność leśną i prowadzenie działalności z lasami. W ich zakres wchodzą między innymi takie działania jak pozyskiwanie drewna, pielęgnacja lasów, a także ochrona przed szkodnikami czy pożarami. Zakłady usług leśnych współpracują zarówno z państwowymi instytucjami, jak i prywatnymi właścicielami lasów. 

Zakres obowiązków– profesjonalnego zakładu usług leśnych

FOREST BROTHERS – profesjonalny zakład usług leśnych to jedno z wielu przedsiębiorstw, które zajmuje się wspieraniem działalności  lasów. W ich zakres wchodzą takie działania jak przede wszystkim pozyskiwanie drewna, ale także pielęgnacja lasów i ochrona przed szkodnikami. Ważnym elementem działań firmy jest również zrównoważony rozwój, a więc działa zgodnie z normą ochrony środowiska i prawidłowego rozwoju. Zakład usług leśnych FOREST BROTHERS specjalizuje się również w produkcji materiałów leśnych, takich jak m.in. drewno opałowe, tartaczne czy papiery. Wszystkie te usługi są oferowane zgodnie ze standardami jakości i zgodności z normami.

Zakłady usług leśnych wspierają element gospodarki leśnej i zapewniają element utrzymania środowiska ekologicznego. Ich działanie ma na celu przede wszystkim zapewnienie wsparcia rozwoju i utrzymania ekosystemu leśnego.