Złote dodatki

Złote dodatki

Złota biżuteria to jedna z najpopularniejszych, ale i najpiękniejszych dodatków, jakimi można ozdobić swoją kreację – nie tylko na co dzień, ale również od święta, ponieważ złoto wyróżnia się szczególnie elegancją.

Czym jest złoto?

Złoto jest pierwiastkiem chemicznym, ciężkim, miękkim i błyszczącym metalem, który nadaje się do formowania – dlatego stosuje się go do produkcji biżuterii. Ze wszystkich metali jest najbardziej ciągliwy i kowalny. Odznacza się szczególną możliwością rozkruszania, a najmniejsza z cząstek przybiera przezroczyste zabarwienie. Złoto silnie odbija żółte i czerwone światło. Przy stopieniu z innymi metalami może zmienić swoje właściwości, w tym kolor.

Zdrowotne właściwości złota

Złote bransoletki na rękę to nie tylko element garderoby, który podkreśla kobiecość i nadaje delikatnego wyglądu. To również właściwości zdrowotne, jakie posiadają złoto, w tym bransoletki złote. Na skórę działają przeciwbakteryjnie, hamują procesy zapalne, a nawet wsiąkają w naskórek, hamując procesy starzenia. Z tego względu złoto używane jest w kosmetologii do różnych zabiegów, szczególnie na twarz.

Dobra inwestycja

Złoto, w przeciwieństwie do akcji czy waluty, nie traci na wartości. Co więcej, z roku na rok staje się jeszcze cenniejsze. Z tego powodu jego zakup może stać się doskonałą inwestycją w przyszłość, również z tego względu, że bransoletki czy inne części biżuterii mogą przechodzić z pokolenia na pokolenie. Jeśli nie masz pewności, czy masz do czynienia z prawdziwym złotem, a nie pozłacanym metalem, możesz udać się do jubilera po opinię. To dobre rozwiązanie w przypadku, w którym nabywasz biżuterię bez certyfikatu.

Złote bransoletki damskie

To idealna propozycja na prezent dla kogoś bliskiego. Przede wszystkim ze względu na praktyczność. Osoby, które preferują praktyczne upominki, z pewnością ucieszą się z czegoś, co mogłyby nosić na co dzień. Szczególnie że mało kto jest w stanie pozwolić sobie samodzielnie na taki zakup. Ponadto, kobieta obdarowana biżuterią, szczególnie złotem, z pewnością poczuje się doceniona i wyróżniona.

Złoto – dla jakiej cery?

Choć złoto wydaje się najszlachetniejsze, trzeba wiedzieć o tym, że nie każdej z nas może być dedykowane. Jest kilka odcieni cery i w zależności od tego, jaka jest dla nas charakterystyczna, można pod nią dobierać dodatki. Złoto szczególnie pasuje do typu wiosny, która charakteryzuje się cerą jasną, w złotym odcieniu, może także być lekko zaróżowiona. Typ zwany inaczej jesienią, również dobrze prezentuje się w złotych akcentach. W tym przypadku mowa o jasnej, ciepłej cerze, która może mieć złocisto-beżowy odcień i skłonności do piegów.