Barbering, czy to się opłaca?

Barbering to okazja, aby zarobić całkiem sporo pieniędzy. Dowodem na to jest znaczna liczba salonów kosmetycznych, fryzjerskich i podobnych instytucji, które oferują swoim klientom szeroki zakres usług. Jednocześnie obecnie dość łatwo jest opanować zawód stylisty, fryzjera, barbera lub manikiurzysty. Dziś istnieje wiele firm, które oferują szkolenia w tych obszarach, a nawet wydają certyfikaty i licencje na takie działania swoim studentom. Należy zauważyć, że zapotrzebowanie na barberów na rynku pracy jest stale wystarczająco duże, a liczba szkół prowadzących ten zawód nie zawsze odpowiada liczbie dostępnych salonów, dlatego może być wskazane otwarcie własnej instytucji edukacyjnej.

Najpierw szkolenie

W każdym dużym mieście można łatwo znaleźć firmę, która prowadzi szkolenia dla fryzjerów i barberów (np. Warszawska Szkoła Barberingu – https://szkolabarberska.pl/). Oczywiście najbardziej atrakcyjna na pierwszy rzut oka jest szkoła, która oferuje niedrogie czesne, ale doświadczeni specjaliści twierdzą, że nie można polegać na tym przypadku w celu zapewnienia wysokiej jakości wiedzy od prawdziwych mistrzów. Należy zwrócić uwagę na następujące czynniki. Czy kurs trwa 160 godzin? Czy jest prowadzony w systemie ciągłym? Czy grupy są małe – 7-osobowe. Czy atmosfera w grupach jest luźna i sprzyja nauczaniu? Ostatecznie zwróćmy uwagę czy kurs jest podzielony na dwie części. Praktyczną i teoretyczną. W trakcie praktycznej części warto móc przetrenować swoje umiejętności na przynajmniej 40 modelach.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Należy również zauważyć, że nie wszystkie szkoły zapewniają uczniom możliwość nauki niektórych niestandardowych technik. Warto zwrócić uwagę na lokalizacje kursu. Idealnie jest znaleźć kurs w centralnych obszarach miasta, aby wszyscy uczniowie mogli wygodnie dotrzeć do miejsca nauki, chociaż tego punktu nie można nazwać krytycznym, ponieważ jeśli szkoła oferuje swoim uczniom unikalne metody lub szkolenia od znanych mistrzów, uczniowie pójdą do dowolnego punkt miasta. Sama sala, w której mamy się uczyć powinna pomieścić minimum 10 uczniów. Wymagane będzie co najmniej dziesięć metrów kwadratowych powierzchni roboczej na osobę, w związku z czym konieczne jest odpowiednio pomieszczenie o powierzchni 100 metrów kwadratowych, bez uwzględnienia pomieszczeń administracyjnych i technicznych. Szkoła może zajmować mniejszy obszar, ale w tym przypadku konieczne jest dokładne obliczenie wskaźników rentowności i innych wskaźników finansowych przedstawionych w biznesplanie, koszt wynajmu pokoju silnie zależy od wielu czynników, przede wszystkim od lokalizacji w mieście, a nawet miasta pracy.

Personel jako całość nie powinien być zbyt liczny. Sala powinna być wyposażona w wentylację nawiewno-wywiewną i klimatyzację. Miejsca pracy w klasie-w zlew, blat, duże lustro, krzesło fryzjerskie i symulator manekina. W klasie muszą być tablicę, półki na kosmetyki, materiały eksploatacyjne, materiały do nauki dla studentów. Dyplomy lub certyfikaty wydawane na koniec kursu. Kosmetyki „eksploatacyjne” mogą być sprzedawane studentom lub wliczane w koszt szkolenia.

Zobacz także: http://bempire.pl/jak-powinien-wygladac-kurs-barberingu/