spotkanie

Co zrobić, żeby nie zepsuć pierwszej randki?

Pierwsza randka to bardzo ważne przeżycie dla obu osób – zarówno kobieta jak i mężczyzna przeżywa takie spotkanie. Co prawda każdy na swój sposób, ale mimo wszystko – lekki stres i onieśmielenie się pojawiają. Większość osób jednak przyznaje, że na pierwszej randce, przede wszystkim chce się dobrze bawić i miło spędzić czas – nie koniecznie się zakochiwać, opowiadać o swoim życiu, rodzinie… Powoli!

Tak więc. Jeśli chcesz by randka była udana, a Twój rozmówca nie zasnął, przede wszystkim zacznij od tego co Was łączy. Wspólne zainteresowania i pasje mogą być świetnym tematem na rozpoczęcie konwersacji – dłuższej i przyjemnej… Unikaj jednak drażliwych tematów (wiecie… wiara, polityka, gospodarka…). Podczas konwersacji pamiętaj o jednej zasadzie – nie myśl tylko o sobie, nie wypytuj i nie bądź nachalny wobec towarzysza rozmowy bo go/ją spłoszysz. Pierwsza randka ma służyć temu, żebyście się lepiej poznali, zaprezentowali, po prostu – dobrze bawili!

Gdzie się umówić i co założyć?

Restauracja bądź pub – w zależności od tego, co wybierze kobieta. Samo kino, bądź dyskoteka nie są najlepszym wyborem, bo nie będziecie potrafili ze sobą nawet na spokojnie porozmawiać.

Wybór odpowiedniego miejsca na pierwszą randkę jest dość istotny. Ma być przyjemne, naturalne, najlepiej przez was znane. Pyszka kawa, drink, ciastko, kolacja… – to sprzyja temu, by wieczór był naprawdę miły i udany.

Skoro już wiadomo gdzie… to w czym?

Dziewczyny! Nie musicie wyglądać jak milion dolców, albo co gorsza jak polskie aktorki erotyczne. Bądźcie sobą. Oczywiście, nie mówimy, że macie wyskoczyć w dresie, ale wygodne spodnie i ładna bluzeczka z nieco głębszym dekoltem, lekki makijaż i odrobina perfum – będą jak najbardziej okej! Nie musicie sprężać się jak dziewczyny ze zdjęć w sieci, zwłaszcza tych ze stron erotycznych, jak choćby sexhumor.pl… Macie być jak najbardziej naturalne!

Drodzy Panowie – nie. Nie musicie iść w garniturze, ale jak w przypadku kobiet – w dresie też nie. Postawcie na wygodę połączoną z delikatną nutką elegancji. Na pewno im się spodobacie.

Skoro randka była udana… to co dalej?

Kobiety raczej są powściągliwe w kwestii okazywania uczuć. Nie chcą się więc wylewnie żegnać po pierwszej randce, bardzo często bywa też tak, że same nie zadzwonią, będą czekać na znak od mężczyzny. Pamiętajcie więc Panowie, że milczenie kobiety wcale nie oznacza jej braku zainteresowania Waszą osobą. Nie dajcie się więc zmylić nieczytelnym sygnałom i jeśli tylko randka Wam się podobała, a spotkanie przebiegło po Waszej myśli; koniecznie zaaranżujcie następne spotkanie!

Jak widać – pierwsza randka nie jest powodem do tego, żeby się stresować i rwać włosy z głowy!

Co do jednego, zarówno Panie jak i Panowie są zgodni – za kolację płaci mężczyzna, a czas przeznaczony na pierwszą randkę powinno się spędzić w miłym miejscu o nieco romantycznej atmosferze, byście mogli w pełni skupić się tylko na sobie.

Nie denerwuj się czy Ci się uda czy nie, czy będziesz dość męski/seksowna czy nie… Po prostu – pozbądź się jakichkolwiek oczekiwań i ciesz się tym co jest! Co najważniejsze – bądź sobą!