Czy tani oczyszczacz powietrza może być dobry?

Zazwyczaj mówi się, że jakość musi iść w parze z dużą ceną,  ale czy dobry produkt koniecznie musi być bardzo drogi? Oczyszczacze powietrza należą do urządzeń, które nie są tanie. Ceny sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. Oczyszczacze są również dobrym przykładem tych urządzeń, które można kupić w niższej cenie nie tracąc przy tym na jakości. Oczyszczacze Vestfrost, duńskiego producenta, to właśnie bardzo dobrej klasy urządzenia, które zarazem nie są drogie. Czy na pewno są równie dobre co urządzenia konkurencji?

Oczyszczacze Vestfrost tania alternatywa dla droższych urządzeń do sterylizacji powietrza

Oczyszczacze Vestfrost są nowym produktem w branży urządzeń filtrujących powietrze, ponieważ na rynku pojawiły się dopiero w 2021 roku. Choć producent nie ma dużego doświadczenia w branży okazuje się, że odrobił lekcje bardzo dobrze. Oczyszczacze Vestfrost są przede wszystkim skuteczne , to jest priorytet jeśli chodzi o urządzenia mające zadanie filtrować powietrze, eliminując z niego szkodliwe zanieczyszczenia. Urządzenia zostały wyposażone nie tylko w filtr wstępny, węglowy, HEPA, ale również lampę UV-C LED,co nie jest często spotykane w urządzeniach do sterylizacji powietrza. W profesjonalnych sklepach możemy spotkać 3 modele od Vestfrost:

Ilość modeli do wyboru być może nie zachwyca ale dzięki dużej powierzchni oczyszczania przy jednoczesnym kompaktowym kształcie z łatwością dopasujemy jeden z trzech dostępnych do pomieszczenia w którym zamierzamy umieścić urządzenie. Zdecydowanie nadają się zarówno do użytku domowego, jak również biura, sali przedszkolnej, czy przychodni.

Oczyszczacze Vestfrost największe zalety: 

  • duża powierzchnia oczyszczania oraz wydajność
  • niewielkie kompaktowe rozmiary, najmniejszy model Oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH ma  następujące wymiary: wysokość-49,4 cm, szerokość-35,2cm, głębokość 22cm
  • wieloetapowa filtracja wykorzystująca filtr HEPA oraz lampę UV
  • atrakcyjna cena
  • cicha praca
  • blokada rodzicielska
  • możliwość sterowania przy pomocy aplikacji mobilnej

Oczyszczacze Vestfrost wady:

  • 3 modele do wyboru
  • brak bardzo małego urządzenia, najmniejszy model Oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH przeznaczony jest do powierzchni nieprzekraczającej 42m2
  • brak opcji nawilżania powietrza

Dlaczego warto postawić na dobrej klasy oczyszczacz do powietrza?

Oczyszczacz powietrza jest w stanie wyeliminować zanieczyszczenia takie jak alergeny, wirusy, bakterie, pyły PM10 i PM 2.5, a nawet brzydkie zapachy. Urządzenia do filtracji powietrza jest doskonałym wsparciem kiedy cierpimy na uporczywe bóle głowy, alergie, czy mamy problemy z zasypianiem. Oczyszczacze powietrza wspomagają również w momencie największego wzrostu zachorowań na choroby układu oddechowego. Wybierając urządzenia do własnego domu warto postawić na sprawdzone i bezpieczne marki jak oczyszczacze Vestfrost czy marki Sharp.


Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl