sport top

Dlaczego Lewandowski jest najpopularniejszym sportowcem?

Można się długo sprzeczać, kto jest najpopularniejszym polskim sportowcem.Od lat najwięksi eksperci zastanawiają się kto jest najlepszy, a bukmacherzy organizują zakłady bukmacherskie podczas plebiscytów na najlepszego sportowca w Polsce.

Najpopularniejszy sportowiec jest tylko jeden

 

 Jedni powiedzą, że Adam Małysz, chociaż ten już dość dawno zakończył karierę skoczka i pomimo, że próbował swoich sił w rajdach, to nie jest już tak popularny, jak niegdyś. Marcin Gortat z kolei sławił Polskę za oceanem. Dzięki niemu wszyscy fani koszykówki wiedzą co to Polska, choć pewnie nie wszyscy potrafią wskazać jej położenie na mapie świata. Gortat jednak już też od kilku lat nie jest na topie jeśli chodzi o rozpoznawalność, a przez ostatnie miesiące pozostaje bez klubu. Wypada więc zwrócić się w stronę piłki nożnej i tam poszukać kogoś, kto spełniałby te kryteria.

Jeśli nie Lewandowski, to kto ?

Robert Lewandowski od blisko 10 lat gra w Niemczech i jest tam szalenie rozpoznawalny. Doceniają go nie tylko kibice Bayernu Monachium, gdzie gra na co dzień, ale też innych niemieckich klubów. Nie tylko na tym kraju kończy się popularność „Lewego”. Prawdopodobnie znają go też w Indiach, Chinach, czy Japonii, bo tam, choć piłka nożna nie należy do najpopularniejszych sportów, również ma swoich fanów. Lewandowski jest więc znany na całym świecie, ale w Polsce nadal jest trochę niedoceniany. Nasza narodowa mentalność sprawia, że nie zawsze gratulujemy sukcesów rodakom, a często im zazdrościmy. Zazdrość również jest jednak elementem sukcesu, a ten Lewandowski odniósł ogromny. Nic dziwnego, że jeszcze przez wiele lat pozostanie „na świeczniku”, a rola najbardziej znanego polskiego sportowca jest dla niego stworzona.

źródło: meczyki.net.pl