podgrzewacz

Jak działa podgrzewacz do butelek? Poznaj jego możliwe zastosowania

Podgrzewacz do butelek to niewielkie urządzenie, które znacząco ułatwia opiekę nad maluszkiem. Dzięki niemu możliwe jest szybkie i równomierne podgrzanie napojów oraz pokarmów bez utraty ich właściwości odżywczych. Jak używać podgrzewacza do mleka dla niemowląt i do czego może się on przydać?

Podgrzewacz do butelek dla dzieci — niezastąpiony pomocnik rodziców

Podgrzewacz to łatwe w użyciu naczynie zasilane energią elektryczną. Jego podstawową funkcją jest podgrzewanie mleka w butelkach, jednak wiele modeli przeznaczonych jest również do ogrzewania jedzenia w słoiczkach lub miseczce. Z tego względu podgrzewacze przydają się nie tylko na etapie karmienia mlekiem modyfikowanym lub odciągniętym mlekiem kobiecym, ale i podczas rozszerzania diety malucha.

Jak działa podgrzewacz do butelek? Zasada jego działania jest bardzo prosta: do urządzenia należy wlać odpowiednią ilość wody, umieścić w nim butelkę lub słoiczek, wybrać tryb pracy podgrzewacza i nacisnąć przycisk start. Jedzenie podgrzewane jest do wybranej temperatury na zasadzie kąpieli wodnej. Przed podgrzaniem kolejnej porcji pokarmu należy wylać wodę, wytrzeć ścianki urządzenia suchą ścierką i ponownie napełnić podgrzewacz wodą.

Funkcje podgrzewacza do mleka dla niemowląt

Funkcje, w jakie wyposażone są podgrzewacze do butelek dla dzieci, zależą od modelu urządzenia. Jednym z dystrybutorów nowoczesnych podgrzewaczy do mleka jest firma BabyBoom, która oferuje produkty dla dzieci i niemowląt wiodących producentów. Intuicyjne podgrzewacze do butelek posiadają funkcję utrzymania stałej temperatury, co oznacza, że rodzic może podać ciepły posiłek dokładnie wtedy, gdy maluch tego potrzebuje.

W niektórych podgrzewaczach parametry ustawia się za pomocą pokrętła, inne mają wbudowany dotykowy wyświetlacz. Szybkość podgrzewania zależy od mocy urządzenia, a komfort użytkowania od dostępnych trybów pracy i kompatybilności z różnymi butelkami i słoiczkami. Część podgrzewaczy można wykorzystać również do rozmrażania posiłków i podgrzewania ich na parze.

Podgrzewacz

Podgrzewacz do butelek Lovi

Rodzaje podgrzewaczy do butelek

Wyróżnia się kilka rodzajów podgrzewaczy do butelek dla dzieci:

  • Podgrzewacze standardowe służą do podgrzewania butelek z mlekiem i słoiczków. Można w nich podgrzewać wskazane przez producenta określone rodzaje butelek o wybranych pojemnościach. Uniwersalne modele podgrzewaczy pozwalają na ogrzewanie wszystkich typów butelek dziecięcych.
  • Przenośne podgrzewacze do butelek — należą do nich podgrzewacze samochodowe zasilane z zapalniczki lub za pomocą powerbanku. Umożliwiają szybkie podgrzanie posiłków w trakcie jazdy. Podgrzewacze samochodowe działają bez użycia wody i mają wbudowany termostat, który zabezpiecza je przed przegrzaniem. Te podręczne urządzenia przydają się podczas podróży i spacerów.
  • Podgrzewacze i sterylizatory 2 w 1 to urządzenia wielofunkcyjne zapewniające najwyższy poziom higieny. Pozwalają nie tylko na przyrządzenie ciepłego posiłku, ale też wyparzanie butelek i innych akcesoriów dziecięcych, takich jak gryzaki czy smoczki.

Jak używać podgrzewacza do butelek?

W podgrzewaczu można umieścić butelkę z przygotowaną wcześniej mieszanką mleczną lub odciągniętym pokarmem kobiecym. Do podgrzewania metodą kąpieli wodnej nadają się również gotowe dania w słoiczkach. Wielofunkcyjne podgrzewacze oferują funkcję podgrzewania na parze w specjalnej miseczce dołączonej do urządzenia oraz blendowanie posiłków, więc można je uznać za miniroboty kuchenne.

Ogrzewanie posiłku w podgrzewaczu ma tę przewagę nad przygotowywaniem jedzenia w garnku, że przyrządzane posiłki mają ściśle określoną temperaturę, dlatego można je od razu podać dziecku bez obaw o poparzenie.