Strona domowa Aktualności Jak działa podgrzewacz do butelek? Poznaj jego możliwe zastosowania

Jak działa podgrzewacz do butelek? Poznaj jego możliwe zastosowania

0
0
podgrzewacz

Podgrzewacz do butelek to niewielkie urządzenie, które znacząco ułatwia opiekę nad maluszkiem. Dzięki niemu możliwe jest szybkie i równomierne podgrzanie napojów oraz pokarmów bez utraty ich właściwości odżywczych. Jak używać podgrzewacza do mleka dla niemowląt i do czego może się on przydać?

Podgrzewacz do butelek dla dzieci — niezastąpiony pomocnik rodziców

Podgrzewacz to łatwe w użyciu naczynie zasilane energią elektryczną. Jego podstawową funkcją jest podgrzewanie mleka w butelkach, jednak wiele modeli przeznaczonych jest również do ogrzewania jedzenia w słoiczkach lub miseczce. Z tego względu podgrzewacze przydają się nie tylko na etapie karmienia mlekiem modyfikowanym lub odciągniętym mlekiem kobiecym, ale i podczas rozszerzania diety malucha.

Jak działa podgrzewacz do butelek? Zasada jego działania jest bardzo prosta: do urządzenia należy wlać odpowiednią ilość wody, umieścić w nim butelkę lub słoiczek, wybrać tryb pracy podgrzewacza i nacisnąć przycisk start. Jedzenie podgrzewane jest do wybranej temperatury na zasadzie kąpieli wodnej. Przed podgrzaniem kolejnej porcji pokarmu należy wylać wodę, wytrzeć ścianki urządzenia suchą ścierką i ponownie napełnić podgrzewacz wodą.

Funkcje podgrzewacza do mleka dla niemowląt

Funkcje, w jakie wyposażone są podgrzewacze do butelek dla dzieci, zależą od modelu urządzenia. Jednym z dystrybutorów nowoczesnych podgrzewaczy do mleka jest firma BabyBoom, która oferuje produkty dla dzieci i niemowląt wiodących producentów. Intuicyjne podgrzewacze do butelek posiadają funkcję utrzymania stałej temperatury, co oznacza, że rodzic może podać ciepły posiłek dokładnie wtedy, gdy maluch tego potrzebuje.

W niektórych podgrzewaczach parametry ustawia się za pomocą pokrętła, inne mają wbudowany dotykowy wyświetlacz. Szybkość podgrzewania zależy od mocy urządzenia, a komfort użytkowania od dostępnych trybów pracy i kompatybilności z różnymi butelkami i słoiczkami. Część podgrzewaczy można wykorzystać również do rozmrażania posiłków i podgrzewania ich na parze.

Podgrzewacz

Podgrzewacz do butelek Lovi

Rodzaje podgrzewaczy do butelek

Wyróżnia się kilka rodzajów podgrzewaczy do butelek dla dzieci:

  • Podgrzewacze standardowe służą do podgrzewania butelek z mlekiem i słoiczków. Można w nich podgrzewać wskazane przez producenta określone rodzaje butelek o wybranych pojemnościach. Uniwersalne modele podgrzewaczy pozwalają na ogrzewanie wszystkich typów butelek dziecięcych.
  • Przenośne podgrzewacze do butelek — należą do nich podgrzewacze samochodowe zasilane z zapalniczki lub za pomocą powerbanku. Umożliwiają szybkie podgrzanie posiłków w trakcie jazdy. Podgrzewacze samochodowe działają bez użycia wody i mają wbudowany termostat, który zabezpiecza je przed przegrzaniem. Te podręczne urządzenia przydają się podczas podróży i spacerów.
  • Podgrzewacze i sterylizatory 2 w 1 to urządzenia wielofunkcyjne zapewniające najwyższy poziom higieny. Pozwalają nie tylko na przyrządzenie ciepłego posiłku, ale też wyparzanie butelek i innych akcesoriów dziecięcych, takich jak gryzaki czy smoczki.

Jak używać podgrzewacza do butelek?

W podgrzewaczu można umieścić butelkę z przygotowaną wcześniej mieszanką mleczną lub odciągniętym pokarmem kobiecym. Do podgrzewania metodą kąpieli wodnej nadają się również gotowe dania w słoiczkach. Wielofunkcyjne podgrzewacze oferują funkcję podgrzewania na parze w specjalnej miseczce dołączonej do urządzenia oraz blendowanie posiłków, więc można je uznać za miniroboty kuchenne.

Ogrzewanie posiłku w podgrzewaczu ma tę przewagę nad przygotowywaniem jedzenia w garnku, że przyrządzane posiłki mają ściśle określoną temperaturę, dlatego można je od razu podać dziecku bez obaw o poparzenie.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej artykułów z  Aktualności

Dodaj komentarz

Zobacz także

Prosty do zrobienia przepis na kurczaka po chińsku, który zachwyci całą twoją rodzinę

Jeśli nie masz pojęcia, co zrobić dzisiaj na obiad, polecam ci kurczaka po chińsku. Ta pro…