Łączenie kuchni z salonem

Jak połączyć salon z kuchnia?

Łączenie salonu z kuchnią jest rozwiązaniem stosowanym zwłaszcza w małych mieszkaniach. Połączenie tych dwóch ważnych pomieszczeń pozwala na zaoszczędzenie wiele cennego miejsca. Warto wiedzieć, w jaki sposób połączyć salon oraz kuchnię, aby uzyskać estetyczną i funkcjonalną przestrzeń.

W jaki sposób oddzielić kuchnię od pokoju dziennego?

Często stosowanym sposobem oddzielenia dwóch stref jest zastosowanie odpowiedniego ustawienia mebli. Taką umowną granicą może być wyspa kuchenna, kanapa czy stół. Chcąc uzyskać wnętrze otwarte z możliwością uzyskania jednak oddzielnych pomieszczeń, można zastosować przesuwne czy składane drzwi. W razie potrzeby w dowolnym momencie stworzy się dwa osobne pomieszczenia, na przykład, aby zamknąć kuchnię przed małym dzieckiem. Granicą pomiędzy salonem a kuchnią może być również zastosowany rodzaj podłogi. Połączenia drewna w salonie z kamieniem czy płytkami w kuchni to rozwiązanie praktyczne i niezwykle efektywne. W wielu aranżacjach nie stosują się tego typu granic, tworząc całkowicie otwartą przestrzeń. Nowoczesne wnętrza stanowią jednolitą zabudowę, trudno jest rozróżnić poszczególne elementy kuchni i salonu. Wnętrze w ten sposób staje się jedyne w swoim rodzaju, a poszczególne strefy przenikają się nawzajem. Meble współgrają z frontami i blatami szafek kuchennych, trudno jest również rozróżnić w takich stylizacjach okap od telewizora.

Jak połączyć salon z kuchnia?- kontrastowe zestawienia kolorystyczne

Kuchnię z salonem można połączyć poprzez umiejętne zastosowanie kolorów. W bardzo prosty sposób wyodrębni się strefy przy użyciu barw, warto przy tym zastosować kontrasty do poszczególnych obszarów, sprawiających inne funkcje. Na przykład ciemna część kuchenna kontrastuje się z jasnymi ścianami salonu. Kompozycje te warto wzbogacić o sprzęty oraz dekoracje utrzymane w przeciwstawnych barwach.

Jak połączyć salon z kuchnia?-tapety do salonu z kuchnią

Dwie strefy łatwo oddzielić przy zastosowaniu tapet ściennych.

Połączenie salonu i kuchnihttps://4wall.pl/12_tapety-na-sciane

Warto pokryć tapetą ścianę przy części jadalni, aby wyodrębnić tę istotną strefę i sprawić, żeby była bardziej przytulna. Bogaty wzór różnorodnych tapet daje nieskończone możliwości aranżacyjne. Ciekawą propozycją jest na przykład tapeta z motywem roślinnym czy widokiem na miasto. Tapety coraz częściej stanowią element dekoracyjny, a jednakowo wydzielający poszczególne strefy otwartych przestrzeni. Aby tapeta położona w salonie współgrała z częścią kuchenną, należy wykończyć tym samym motywem kawałek ściany w kuchni, tworząc w ten sposób jedną spójną aranżację.

Przeczytaj o tym na: https://www.weranda.pl/urzadzamy/jak-to-urzadzic/aranzacja-salonu-z-kuchnia-pomysly-oraz-inspiracje

Jak połączyć salon z kuchnia?- kuchnia schowana w ścianie

Nowoczesne kuchnie coraz częściej są schowane w ścianie, razem ze wszystkimi sprzętami oraz akcesoriami kuchennymi. Przypominają w ten sposób meble w salonie, tworząc zaskakujący i efektowny wystrój. Otwarta przestrzeń sprzyja spotkaniom rodzinnym, jednak jej funkcjonalność zależy od wybranej aranżacji i danego projektu.

Salon z kuchnią

https://decowall.pl/10-tapety-scienne

Jak połączyć salon z kuchnia?- o czym jeszcze należy pamiętać

  • warto zadbać o niezawodny system wentylacji, aby zapachy kuchenne nie roznosiły się po całym domu
  • dobrze jest wybrać cicho pracujące sprzęty kuchenne, które nie wpłyną na komfort wypoczynku w salonie
  • należy zasłonić blat roboczy, żeby nie widać było bałaganu na nim panującego w trakcie gotowania
  • wszelkie meble w obu strefach czy też kolory ścian, powinny należeć do jednej gamy kolorystycznej

 Połączenie kuchni z salonem umożliwia wprowadzenie oryginalnych i niebanalnych aranżacji. Strefa dzienna powinna być miejscem zachęcającym do odpoczynku, umiejętne połączenie ją z kuchnią sprawi, iż obie te strefy nie będą ze sobą kolidowały, a stworzą miłą dla oka harmonię.