rady na przeziebienie

Jak radzić sobie z jesiennym przeziębieniem?

Jesień to czas przeziębień. Na każdym kroku możemy spotkać kogoś kto kicha lub kaszle. Warto zatem się chronić, stosując odpowiednie preparaty. Polecamy w szczególności unikalny produkt, jakim jest suplement diety z pierwiosnkiem lekarskim. Jakie właściwości posiada pierwiosnek lekarski? Co oferują, zawierające go preparaty? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Co zawiera preparat z pierwiosnkiem lekarskim?

Preparat z pierwiosnkiem lekarskim https://www.biofarm.pl/nasze-produkty/suplementy-diety/sinusal-extra, który kupimy w zaufanej aptece zawiera w swoim składzie naturalne, ziołowe ekstrakty. Kluczowy jest nie tylko pierwiosnek lekarski, ale ekstrakty z poszczególnych roślin. Odpowiednia kompozycja tych składników wspomaga górne drogi oddechowe oraz sprzyja łatwiejszemu odkrztuszaniu wydzieliny oskrzelowej. Poza tym naturalne składniki łagodzą ewentualne podrażnienia gardła, gardzieli oraz strun głosowych.

Jakie właściwości posiada pierwiosnek lekarski?

Analizując skład suplementu diety, szczególną uwagę należy zwrócić na pierwiosnek lekarski. To składnik o wielu właściwościach. Z pewnością nie każdy wie, jak wygląda ta roślina. To niewielki, maksymalnie 30-centymetrowy, żółty kwiatek, który pojawia się w przyrodzie wraz z pierwszymi oznakami wiosny. Stąd zresztą jego nazwa. Najcenniejszymi elementami pierwiosnka lekarskiego jest jego korzeń oraz kwiaty. Zawierają one związki chemiczne nazywane saponinami, które działają przeciwzapalnie, przeciwgrzybicznie i przeciwwirusowo. Pierwiosnek lekarski ułatwia odkrztuszanie. Kiedyś pierwiosnek lekarski stosowano nawet w domowym leczeniu gruźlicy i zapalenia płuc. Wówczas podawano go chorym w formie naparu.

Gdzie kupić preparat z pierwiosnkiem lekarskim?

Dobry, wysokiej jakości preparat z pierwiosnkiem lekarskim można kupić w zaufanej aptece, a także bezpośrednio u producenta. Najlepiej, aby nie zawierał cukru. Z reguły zalecane jest spożywanie dwóch tabletek preparatu dziennie. Szczegółowe zalecenia należy sprawdzić w ulotce, dołączonej do produktu. Nie ma szczególnych przeciwwskazań do stosowania tego środka.