Jak wybrać dobry motoryzacyjny sklep internetowy?

Jak wybrać dobry motoryzacyjny sklep internetowy?

Dobry sklep z częściami do samochodów to taki, którego asortyment jest korzystny nie tylko na poziomie ceny oferowanych zamienników, ale także zakresu wyboru części zamiennych, opcji dostawy, bezpieczeństwa transakcji, gwarancji dostarczenia w terminie oraz wygodnych opcji płatności. To kwestie, które warto sprawdzić, decydując się na zakup części zamiennych do aut przez Internet.

Zawsze zawracaj uwagę na historię sklepu

Spośród sklepów z częściami do aut oferujących atrakcyjne ceny, wybierz ten, który wydaje się najbardziej wiarygodnym. Zwróć uwagę, który sklep ma najwięcej pozytywnych komentarzy i ocen użytkowników oraz czy uznawany jest jako terminowy, uczciwy sprzedawca. Sklep, który ma dobre ceny, ale sporo uwag od poprzednich klientów może okazać się niezbyt dobrym miejscem do kupowania.

Ponadto trzeba poznać dany sklep. Warto poczytać zakładki typu 'O nas’ oraz te, gdzie znajdziemy szczegółowe informacje odnośnie sklepu, takie jak dane teleadresowe, numer NIP oraz KRS. Te informacje powinny zawsze znaleźć się na stronie sklepu. Ich brak powinien skłonić użytkownika do bycia ostrożnym.

Sprawdź pozostałe koszty zakupu

Niska, atrakcyjna cena niewiele znaczy, jeżeli użytkownik będzie musiał zapłacić za wysyłkę np. pięćdziesiąt procent ceny towaru. Niestety, ale wiele sklepów decyduje się na maksymalne obniżenie ceny produktu i podniesienie cen za wysyłkę, by po prostu zarobić na dostawie. Prócz kosztów dostawy warto zwrócić uwagę czy zwrot towaru jest darmowy, czy też na koszt klienta. Zdarza się bowiem, że przez pomyłkę zamawiamy nieodpowiedni zamiennik.

Znajdź największy wybór części dostępnych od ręki

Najlepsze sklepy z częściami online to gwarancja szybkiej i bezproblemowej dostawy części zamiennych, z reguły w 24 godziny od pojawienia się zamówienia w systemie. Warto zwrócić jednak uwagę na to, czy sklep rzeczywiście posiada asortyment od ręki. Niektóre e-sklepy zajmują się bowiem tak zwanym dropshoppingiem – wtedy nie trudno o braki magazynowe i opóźnienia w wysyłce.

Największe sklepy motoryzacyjne online to oferta przeszło 2 milionów części zamiennych dostępnych od ręki. Każdy zamiennik pochodzi od renomowanych marek i jest kompatybilny z niemal każdym samochodem na rynku. Za przykład warto podać sklep z częściami iParts.pl, który jest liderem sprzedaży części w Polsce. Zarówno podzespoły zawieszenia, jak i osprzęt silnika i części hamulców w sklepie internetowym iParts.pl oraz wiele więcej to oferta najlepszych części dostępnych od zaraz – podaje branżowy portal motoryzacyjny.

Opcja zamówienia przez telefon

Na koniec może najmniej istotny ale nadal ważny punkt kupowania części przez Internet. Zdarza się, że mamy problem z dostępem do Internetu lub po prostu chcemy upewnić się w prawidłowym doborze części zamiennych. Z kolei kontakt i czekanie na odpowiedź email może chwile potrwać. W przypadku, kiedy zależy nam na czasie, lepiej jest po prostu zadzwonić. Dobry sklep z częściami powinien posiadać taką opcję.