Jakie obrazy do klasycznego salonu?

Urządzanie salonu nie jest łatwym zadaniem. Wszyscy chcemy, by wnętrze naszego mieszkania wyglądało doskonale, jak wyjęte prosto z katalogów z projektami wnętrz. Po umeblowaniu należy jeszcze pamiętać o dodatkach, które mogą podkreślić styl, w jakim urządziliśmy nasz salon. Jednym z idealnych dodatków, który może dodać uroku całemu wnętrzu, są obrazy. Jakie więc wybrać obrazy do salonu urządzonego w stylu klasycznym?

Czym jest styl klasyczny?

Może, zacznij najpierw od wyjaśnienia czy charakteryzuje się styl klasyczny. Wnętrza urządzone w takim właśnie stylu są ponadczasowe. Wiele osób decyduje się na taki styl, ponieważ wszyscy bez względu na upodobania, czują się dobrze w takich wnętrzach. Urządzając salon w klasycznym stylu, musimy pamiętać o ciepłych barwach i efektownych dodatkach, które najczęściej są w wyższej półki. Takim właśnie dodatkiem mogą być obrazy do salonu. Taki salon charakteryzuje się prostotą i klasą. W tych wnętrzach najlepsze wrażenie robi drewno i pastelowe, jasne kolory. Dzięki temu łatwo jest dobrać dodatki, które idealnie wpasują się w wystrój salonu.

Jak wybrać obraz do salonu klasycznego?

Znając styl, w jakim urządziliśmy nasz salon, wybór doskonałego obrazu jest prosty. Jednak to zależy, czy tym dodatkiem chcemy dodać pikanterii naszemu wnętrzu, czy zależy nam na utrzymaniu tonu klasycznego. Jeśli to pierwsze warto, jest wybierać obrazu w wyrazistych kolorach. Pozwolą one na przełamanie prostoty, jaka panuje we wnętrzu w stylu klasycznym. Obrazy, które powolną nam na utrzymanie minimalizmu w naszym salonie, to takie, które same są klasyczne. Najodpowiedniejszymi obrazami do salonu urządzonego w stylu klasycznym powinny mieć jasne i kontrastujące ze sobą kolory. Powinny być to obrazy pełne harmonii, pozbawione chaotycznych rozwiązań. Najlepiej, jeśli ramka obrazu była drewniana. Drewno jest doskonałym rozwiązaniem przy wnętrzach w stylu klasycznym. Takie obrazy idealnie wpasują się do naszego salonu i będą naszą “kropką nad i”.

Co powinny przedstawiać obrazy do salonu klasycznego?

Obraz z krajobrazem

Takie obrazy będą dopełnieniem dla naszego salonu. Obrazy powinny być w kolorach jasnych. Najlepiej, jeśli będą one przedstawiały piękne słoneczne krajobrazy. Nie należy wybierać obrazów, które przedstawiają budynki, ponieważ nie będą one pasowały do wystroju salonu. Lepiej wybierać te przedstawiające nasłonecznione plaże, krajobrazy z górami, lasy, czy oceany. Te obrazy do salonu klasycznego pasują idealnie.

Obrazy z portretami

Są to obrazy klasyczne i majestatyczne. Dodadzą naszemu wnętrzu jeszcze więcej klasy. W tym przypadku również najlepiej wybierać obrazy w jasnych i stonowanych kolorach. Piękne portrety to dodatek stworzony do wnętrz klasycznych.

Obrazy przełamujące minimalizm

Jeśli chcemy, by obrazy do naszego salonu były wyróżniającym się dodatkiem, to możemy zdecydować się na obraz w żywych kolorach. Najlepiej sprawdzą się krajobrazy, które są pełne kolorów. Obary te dodadzą pikanterii naszemu wnętrzu.


Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Twoja-sztuka.pl