dobry materiał kwiatów

Kompozycja ze sztucznych kwiatów — pomysł na dekorację salonu

Kiedy urządzamy salon, powinniśmy zadbać również o jego dekoracje. Odpowiednio dobrane będą oddawać jego charakter i pasować do stylu, w jakim go zaaranżowaliśmy. Jednym z takich elementów może być kompozycja ze sztucznych kwiatów. Współcześni projektanci coraz częściej wykorzystują je do zdobienia wnętrz. Dlaczego warto je stosować? Podpowiadamy.

Dlaczego kompozycja ze sztucznych kwiatów to dobry pomysł na dekoracje salonu?

Dzisiejsze kompozycje ze sztucznych kwiatów zupełnie nie przypominają tych sprzed lat, które mogą nam się źle kojarzyć. Obecnie są one nowoczesne, stylowe i wykonane z najwyższej jakości materiałów, zachwycających swoim realistycznym wyglądem. To trwały wystrój domu, który będzie cieszył oko, dopóki nam się nie znudzi. Kwiaty nieożywione mają wiele zalet w porównaniu z naturalnymi: nie powodują alergii, nie są trujące i niebezpieczne, jak wiele roślin domowych. Mogą wyglądać realistycznie i zaskakują swoją różnorodnością, a przy tym można umieścić je w dowolnym miejscu, nie tylko przy oknie, dlatego są łatwe w pielęgnacji.

Wszystko, czego potrzebują do pielęgnacji sztuczne kwiaty to regularne ich odkurzanie. Jeśli materiał produktu na to pozwala, można wyczyść je wilgotną szmatką. Niektóre kompozycje można nawet umyć pod prysznicem lub w zlewie. Jeśli kwiaty są zrobione z papieru lub innego delikatnego materiału, należy użyć małego odkurzacza do usunięcia kurzu. Sztuczne kwiaty nie powinny mieć zapachu plastiku.

Jak wybrać kompozycję ze sztucznych kwiatów do salonu?

Wybór kompozycji ze sztucznych kwiatów do salonu powinien być uzależniony od stylu, jaki w nim panuje, oraz naszych własnych preferencji. Do nowoczesnych wnętrz sprawdzą się drobne, kolorowe kompozycje rozkwitające ułożone w koszach lub boksach. Sztuczne kwiaty w formie gałązek czy traw świetnie sprawdzą się w wysokich donicach imitujących beton architektoniczny lub dużych kamiennych doniczkach.

Jedną z najpopularniejszych obecnie kompozycji kwiatowych są Flower Boxy. Są one formowane w unikalny kształt, tworząc niezwykle efektowną kompozycję, która pięknie przyozdobi zarówno nowoczesny jak i tradycyjny salon. Flower Box, czyli kompozycja ze sztucznych kwiatów umieszczonych w pudełku pięknie ozdobi stolik, komodę czy regał. Z kolej sztuczne kwiaty w szkle idealnie sprawdzą się do tradycyjnych wnętrz, gdzie będą prezentować się lekko i stylowo. Znakomicie sprawdzą się również w salonach urządzonych w stylu glamour, gdzie pięknie prezentować się będą na nowoczesnym stole.