Niepubliczne przedszkole integracyjne – czym się kierować przy jego wyborze?

Wybór przedszkola jest bardzo ważny z perspektywy rodzica, gdyż właśnie w nim dzieci zaczynają na poważnie kształtować swoje umiejętności społeczne i uczą się na przykład bycia uczestnikiem większej grupy, czy też nawiązywania w niej kontaktów. Czym więc kierować się przy wyborze niepublicznego przedszkola integracyjnego i kiedy warto się na nie zdecydować?

Kiedy warto postawić na niepubliczne przedszkole integracyjne?

Przedszkole, jakim jest niepubliczne przedszkole integracyjne w Warszawie to specjalna placówka, która przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci, które posiadają ograniczenia utrudniające funkcjonowanie w społeczeństwie. Mowa tu więc na przykład o zespole aspergera, czy też o spektrum autyzmu. Wysyłając dziecko do takiej placówki można liczyć na to, że otrzyma ono odpowiednią opiekę.

Kolejna rzecz, która wyróżnia przedszkole integracyjne na Mokotowie to fakt, iż placówka ta zapewnia pomoc nie tylko w czasie pobytu dziecka w przedszkolu, ale również po jego ukończeniu. Przedszkole to zapewnia bowiem wsparcie wychowawcze również dla rodziców swoich absolwentów poprzez organizację specjalnych warsztatów.

Czym kierować się przy wyborze niepublicznego przedszkola integracyjnego?

Wielu rodziców szukając niepublicznego przedszkola integracyjnego ma problem z tym czym kierować się przy jego wyborze. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kadrę wychowawców tak, by składała się ona z osób empatycznych oraz mających odpowiednie podejście do dzieci, które potrzebują pomocy w wykształceniu zdolności społecznych. Od samych wychowawców zależy naprawdę wiele.

Niezwykle istotne jest również to, by przedszkole zapewniało także pomoc terapeutyczną, która może okazać się nieoceniona w wypadku dzieci posiadających ograniczenia funkcjonowania w społeczeństwie. Warto także zwrócić uwagę na to jak przygotowany jest program nauczania i czy jest on dostosowany do podopiecznych, którzy będą przebywać w przedszkolu. Powinien on umożliwić spokojne i komfortowe nabywanie zdolności społecznych.