ozonowanie klimatyzacji

Ozonowanie klimatyzacji jest bardzo ważne. Zobacz, co w ten sposób zyskasz

Nie da się ukryć, że klimatyzacja jest przydatnym urządzeniem, dzięki któremu chronimy się przed upałami. Dzięki niej możemy dowolnie regulować temperaturę w pomieszczeniu czy w samochodzie. Warto jednak o nią dbać, aby jak najdłużej cieszyć się ze sprawnego klimatyzatora. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie instalacji w czystości jest ozonowanie. To ważne ze względu na dobro sprzętu, ale też przez wzgląd na zdrowie użytkowników.

Dlaczego ozonowanie klimatyzacji jest ważne?

Największą wadą klimatyzacji jest fakt, iż generuje ona dużą ilość wilgoci osadzającą się w kanałach wentylacyjnych. W efekcie powoduje to namnażanie się wirusów, grzybów i bakterii. Może się to przyczynić do pogorszenia naszego stanu zdrowia i występowania np. alergii czy trudności z oddychaniem. Z taką sytuacją możemy spotkać się w pomieszczeniu lub w samochodzie. Klimatyzacja w aucie bywa zanieczyszczona przez zapach tytoniu, rozlanych płynów czy przewożonych zwierząt.

Ozonowanie klimatyzacji to najskuteczniejszy i zarazem najbezpieczniejszy sposób na utrzymanie jej w czystości. Ozon jest silnie utleniającym gazem, który z powodzeniem niszczy wszelkie drobnoustroje, grzyby i pleśń. Wiele osób zastanawia się, czy ozon zabija wirusa. Okazuje się, że większość wirusów rzeczywiście jest przez niego neutralizowana.

W związku z tym niezawodnie pomaga czyścić klimatyzatory i przewody wentylacyjne, tym samym zapewniając czyste i świeże powietrze w aucie, biurze czy mieszkaniu. Pozwala też pozbyć się m.in. owadów, takich jak np. mole. Profesjonalne urządzenia do ozonowania są na wyposażeniu firmy Stander: https://www.stander.pl/uslugi/ozonowanie/. To zespół specjalistów, którzy wykonują zabiegi w pomieszczeniach oraz w samochodach.

Zasady obowiązujące przy ozonowaniu

Aby móc regularnie przeprowadzać zabieg, można też zaopatrzyć się w urządzenia do ozonowania. Na rynku dostępne są ozonatory różnej wielkości, także bez problemu możemy zakupić sprzęt odpowiadający naszym potrzebom. Wśród nich są na przykład ozonatory do małych pomieszczeń.

Podczas stosowania generatorów ozonu warto zapoznać się z dokładną instrukcją ich użycia oraz skorzystać z tzw. kalkulatora ozonowania. Pomoże on oszacować optymalny czas zabiegu. Niemniej jednak zaleca się przede wszystkim korzystanie z usług profesjonalistów. Wiedza i wieloletnie doświadczenie to główne gwaranty skuteczności i bezpieczeństwa ozonowania.

Ozonatory do żywności sposobem na zdrowe pokarmy

Co istotne, ozonowanie możemy zastosować również przy oczyszczaniu jedzenia. Ozonowanie żywności to proces całkowicie bezpieczny, dzięki któremu pozbędziemy się pleśni i zarodników grzybów oraz oczyścimy produkty z pestycydów. Przeznaczone do tego celu sprzęty to ozonatory do żywności, wytwarzające tzw. wodę ozonowaną, w której oczyszcza się artykuły spożywcze.

W obecnie panującej sytuacji na świecie wiele osób może się zastanawiać, czy ozon zabija wirusa wywołującego COVID-19. Jak już wcześniej wspomniano, generalnie ozon skutecznie likwiduje takie mikroorganizmy, jak bakterie czy właśnie wirusy. Przyjmuje się też, że wykazuje pewne działanie w walce z koronawirusem.