wnetrze

Rolety na upalne lato – jakie będą najlepsze?

Odpowiednio dobrane rolety okienne nie tylko mogą zaoferować większą prywatność, ale również zadbać o komfort podczas upalnych dni. Na jakie rolety warto się wtedy zdecydować? Doradzamy!

Jakie rolety sprawdzą się latem?

Rolety okienne dzięki swojej budowie mogą spełniać różne funkcje. Mogą one zasłaniać wnętrza, ale również mogą zmniejszać poziom ich nasłonecznienia, a także obniżać panującą w nich wysoką temperaturę.

Duże znaczenie ma wtedy rodzaj materiału wykorzystanego do produkcji rolet oraz ich kolorystyka, która również jest powiązana z ich poziomem nagrzewania się.

Gdy chcesz kupić wysokiej jakości rolety Żywiec – https://www.artroll.pl/rolety-zywiec/ to miejscowość, gdzie możesz zamówić je na wymiar wraz z usługą montażu!

Rolety termiczne – dlaczego warto je wybrać?

Dla osób, które chciałyby zredukować nadmierne nasłonecznienie oraz wysokie temperatury panujące w domu albo w mieszkaniu, polecane są rolety termiczne.

Rolety termiczne charakteryzują się wykorzystaniem warstwowego materiału, który zawiera przekładkę, która odbija promieniowanie słoneczne docierające do budynku. Również mają one specjalną warstwę podgumowaną, która zapewnia 100% zaciemnienia pomieszczeń.

Taka budowa powoduje, że rolety termiczne, również określane jako thermo, termo czy termoizolacyjne, są bardzo popularne i często wybierane przez osoby, którym zależy na większym komforcie w trakcie lata.

Rolety na lato – lepsze jasne czy ciemniejsze?

Jeżeli chcemy zdecydować się na zwykłe rolety, bez warstwy zaciemniającej i odbijającej promieniowanie słoneczne, należy zwrócić uwagę na ich kolorystykę.

Warto pamiętać o tym, że ciemniejsze materiały mają większą tendencję do szybkiego nagrzewania się, dlatego też rolety w kolorach jak czarny czy antracytowy mogą nie działać tak efektywnie jak rolety jaśniejsze, na przykład kremowe, jasnoszare czy białe.

Wobec tego do nasłonecznionych pomieszczeń polecane są rolety jaśniejsze, chociaż musimy pamiętać o tym, że nie będą one wtedy w 100% zaciemniały pomieszczenia.

Gdzie zamówić rolety okienne?

Rolety termiczne i inne rodzaje rolet okiennych doskonałych na lato można zakupić obecnie bezpośrednio u producentów. Mogą oni zaoferować wtedy dostęp do pełnej palety materiałów oraz wykonać rolety na wymiar, które będą idealnie dopasowane do konkretnego okna.

Zamówienia na rolety okienne można składać w siedzibach firm, ale również można umówić się na spotkanie w swoim domu. Wtedy specjalista wykona również niezbędne pomiary.

Rolety okienne na wymiar mogą być również zamawiane przez internet z dostawą do domu.