spacer z psem

Szelki dla psa – jak je właściwie dobrać?

Na rynku dostępne są różne szelki, z których korzysta się wychodząc z psem na spacer. Pamiętać jednak trzeba, że ich dobór nigdy nie może być przypadkowy. Kupując szelki dla psa pod uwagę wziąć należy choćby budowę czworonoga oraz poziom jego aktywności. Czym jeszcze kierować się przy ich zakupie?

Rozmiar szelek dla psa

Kupując szelki dla psa przede wszystkim pamiętać należy, aby nie wybierać ich „na oko”. Psy są różne i różna jest ich wielkość. Dlatego przed zakupem szelek zawsze powinno się dokładnie pupila zmierzyć. Pozwoli to na dobór takich szelek, które na pewno będą pasować i nie będą psa obcierać.

Kolejną istotną kwestią jest szerokość taśmy. W przypadku większych psów wybór powinien paść na szelki o szerszej taśmie. Odwrotnie jest w przypadku mniejszych psów. W tym wypadku taśma powinna być węższa. Jeśli założyć się szelki o wąskie taśmie dużemu psu, wówczas pies może odczuwać dyskomfort, ponieważ taśma może wbijać się w ciało czworonoga. Z kolei jeśli mniejszy pies będzie miał założone szelki z szerszą taśma, to mogą one krępować ruchy psa podczas spaceru.

Materiał wykonania

Wybierając szelki dla psa nie można zapomnieć o kwestii materiału, z jakiego zostały one wykonane. Dobrym wyborem mogą być szelki wykonane z poliestru. Ich zaletą jest to, iż są one łatwe w utrzymaniu w czystości, a po ich wypraniu bardzo szybko schną. Aby zapewnić psu jeszcze większy komfort warto sięgnąć po szelki bezuciskowe. Są to szelki, które od wewnętrznej strony obszyte są miękką i oddychającą pianką. Szelki bezuciskowe to bardzo dobry wybór przede wszystkim jeśli chodzi o psy małe, szczeniaki i psy o wrażliwej skórze. Dużą zaletą takich szelek jest fakt, że w żaden sposób nie wbijają się w skórę psa. Jest to zatem świetny wybór dla psów uczących się chodzić i rosnących.

Wygląd szelek dla psa

Kwestie praktyczne to nie wszystko jeśli chce się wybrać idealne szelki dla swojego pupila. Równie ważny jest także ich wygląd. W końcu każdy właściciel chciałby, aby jego piesek pięknie prezentował się podczas spacerów. Pamiętać jednak trzeba, że psy widząc inaczej kolory niż człowiek. Dlatego dobrym wyborem mogą być szelki w kolorze żółtym lub niebieskim. Te kolory bowiem psy widzą najlepiej. Inne barwy są przez nie dostrzegane w nieco mniejszym stopniu. Oczywiście nie jest to zasada, którą koniecznie trzeba się kierować. Szelki muszą się po prostu podobać, także właścicielowi. Także ich kolor może być dobrany choćby pod barwę sierści psa tak, aby bardzo ładnie się prezentowały.