Sztuka w domowym zaciszu

Stare, dobre powiedzenie „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”, jest jak najbardziej prawdziwe i obowiązuje do dziś. To właśnie w naszych wnętrzach czujemy się najlepiej. Urządzonych według naszych zainteresowań i gustu. Najlepszym wyrażaniem samego siebie jest sztuka, którą możemy wprowadzić także do wnętrza. Zatem w jaki sposób możemy to zrobić?

Sztuka kiedyś

Już od dawnych czasów dzieła sztuki zdobiły wnętrza. Poniekąd pokazywała pozycję społeczną, ponieważ u osób bardziej zamożnych było zdecydowanie więcej elementów np. portrety, rzeźby, czy obrazy. U osób biedniejszych także wnętrza zdobiły dzieła sztuki, jednak w mniejszej ilości i skromniejsze. W niższych klasach społecznych były to raczej drobiazgi przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niezależnie od wielkości majątku sztuka stanowiła istotny element. Obecnie także odgrywa dużą rolę. Sztuka współczesna oczywiście różni się od sztuki dawniej. Jest elementem spójnej całości wnętrza, jego dopełnieniem. To właśnie sztuka we wnętrzach wyraża naszą osobowość, dzięki czemu są one jedyne i niepowtarzalne.

Nasza przestrzeń

To w jaki sposób urządzimy nasze wnętrza to tylko i wyłącznie nasza decyzja. W obecnych czasach do nabycia dostępnych jest mnóstwo dzieł sztuki mniej, czy bardziej znanych artystów, dzięki czemu w łatwy sposób możemy wprowadzić sztukę do naszych pomieszczeń. Obecnie, tak jak i dawniej najczęstszymi elementami goszczących w naszych domach są rzeźby i obrazy. Natomiast często można spotkać także ilustracje, fotografie, porcelanę, szkło, figurki, czy grafiki. To tylko od nas zależy jakie elementy się tam znajdą.

Maksymalnie czy minimalnie

W różny sposób możemy wyrazić sztukę w naszych wnętrzach. Możemy ją tylko zaakcentować np. wieszając plakat czy obraz na ścianie, czy też wprowadzić dużo innych stylowych elementów. Gdy jesteśmy zwolennikami dalekich podróży to doskonałym pomysłem będzie kolekcja pamiątek z różnych ciekawych miejsc. Również zdjęcia o szczególnym znaczeniu dla nas powinny mieć swoje miejsce. Oprawione dodatkowo w piękną ramkę, będą jak prawdziwe dzieła sztuki.

Okna w stylowych wnętrzach

Naturalne oświetlenie jest bardzo ważne w każdym domu. To właśnie ono odpowiednio eksponuje sztukę. Dlatego warto pomyśleć o zastosowaniu dużych i jasnych okien lub przesuwnych drzwi tarasowych, które będą wpuszczały do pomieszczeń mnóstwo naturalnego oświetlenia. Obecnie na rynku dostępna jest bogata oferta kształtów i kolorów okien, które tworzą element dekoracyjny. Okno Quadro dostępne w ofercie firmy Domel idealnie wpisuje się we współczesne trendy architektoniczne. Posiada ultrawąskie profile oraz ukryte skrzydło. Dzięki czemu w połączeniu z elewacją budynku tworzą spójną, elegancką całość.