Wymiana dachu

Wymiana dachu krok po kroku

Wiosna sprzyja prowadzeniu różnego rodzaju prac budowlanych w tym także remontom pokrycia dachowego. Jakie są wymogi formalne, które trzeba spełnić, jakie koszty należy wziąć pod uwagę i ile mniej więcej potrzeba czasu, aby przeprowadzić poszczególne prace? Podpowiadamy.

Wymogi formalne

Aspekty formalne są bardzo ważnym punktem na drodze do wykonania poszczególnych prac związanych z remontem dachu. Wszystkie muszą być przeprowadzone zgodne z aktualnie obowiązującymi zapisami prawa budowlanego. Kolejna kwestia to taka, że jednak zdecydowana większość prac wymaga jednak wyłącznie zgody od Starostwa Powiatowego, a w zasadzie zgłoszenia chęci ich wykonania. Procedura nie jest tu zbyt skomplikowana, nie trzeba zakładać, że wymagania te pochłoną nam jakoś dużo czasu, a wręcz przeciwnie. To nie są żadne czasochłonne formalności. Bardzo ważne jest też to, aby przed rozpoczęciem prac, znaleźć dobrą ekipę, która je wykona, a także zaopatrzyć się w wysokiej jakości sprzęt, a w tym między innymi zaginarkę do blachy. Istotne jest to, aby kupować je tylko i wyłącznie w sprawdzonych sklepach, albo firmach, takich jak ta: https://polsver.pl/

Demontaż dachu i wymiana więźby dachowej

Jeśli chodzi o wymianę pokrycia dachowego, to koniecznie trzeba usunąć stare i zniszczone materiały, które na nim zalegają. Konieczne jest to, żeby po pierwsze przygotować dach do przeprowadzenia remontu, a po drugie ocenić, jakie koszty wchodzą w grę. Kolejny krok, to pamiętanie o wymianie więźby. Okazuje się, że nie zawsze jest potrzebna cała wymiana. Po prostu w niektórych przypadkach wystarczy ponowić jedynie impregnację, więc siłą rzeczą koszt przeprowadzenia remontu dachu zdecydowanie się obniży.

Zobacz także: https://www.oceanstudio.pl/na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem-zaginarki-do-blachy/

Przy remontowaniu dachu bardzo ważne jest także to, aby podliczyć koszty materiałów, w jakie będzie trzeba zainwestować. Tutaj nie ma na czym oszczędzać. Jednak dach jest inwestycją, której nie powtarzamy co kilka miesięcy, a jednak co kilka albo nawet kilkanaście lat. Prawidłowe przeprowadzenie remontu, jak również dokładne gwarantuje nam komfort użytkowania danego pomieszczenia. Nie ma chyba nic gorszego niż przeciekający wiatr, albo przepuszczający najmniejszy podmuch wiatru. To wpływa nie tylko na komfort mieszkania, ale także sprzyja powstawaniu między innymi wilgoci, a co za tym idzie, bardzo uciążliwych pleśni oraz grzybów. A to generuje kolejne koszty, więc mogą one drastycznie poszybować w górę.