Zamiast mebli na wymiar – meble kuchenne modułowe!

Remontując kuchnię, możemy skorzystać z dwóch rozwiązań – zamówić meble wykonane na wymiar albo odwiedzić sklep meblowy w poszukiwaniu odpowiedniej zabudowy. Jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? Sprawdź!

Kuchnia na wymiar

Jeszcze do niedawna większość osób stojących przed wyzwaniem urządzenia nowej kuchni decydowała się skorzystać z usług profesjonalnych firm wykonujących zabudowę na zamówienie. Takie rozwiązanie z pewnością ma dużo plusów – efekt końcowy remontu zazwyczaj odpowiada naszym oczekiwaniom, zabudowa jest solidna i idealnie dopasowana do pomieszczenia. Niestety, zamówienie kuchni tworzonej od zera według ścisłych wytycznych wiąże się z długim okresem przygotowywania projektu, a następnie jego realizacji. Ponadto, koszt inwestycji w nową kuchnię może w tym przypadku przerosnąć nasze możliwości.

Meble kuchenne modułowe – jesteśmy na tak!

Obecnie coraz częściej odchodzimy od kosztownych kuchni wykonywanych na specjalne zamówienie na rzecz bardziej praktycznego rozwiązania – kuchni modułowych. Szeroka oferta czołowych producentów pozwala za nieduże pieniądze i niskimi nakładami pracy stworzyć praktyczne i modne wnętrze. Wybierając meble kuchenne o modułowej budowie, sami stajemy się architektami własnej kuchni! Rozbudowane kolekcje składają się z różnorodnych szafek górnych i dolnych, półek, szuflad, koszy cargo i innych elementów, które możemy zestawiać ze sobą w dowolnej konfiguracji. Dzięki mnogości elementów, możemy stworzyć kompozycję dopasowaną do każdego wnętrza, niezależnie od jego układu i wielkości. Co ważne, modułowe meble bardzo łatwo zdemontować, co może okazać się bardzo cenne przy przeprowadzce lub kolejnym remoncie.