Czy Świebodzin to dobre miasto do życia?

Świebodzin to miasto, które należy do województwa lubuskiego. Dane statystyczne pokazują, że liczy ponad 21 tysięcy mieszkańców. Jest to cudowne miasto, jeśli chodzi o architekturę oraz zabytki. Od kiedy powstał w nim pomnik Jezusa Chrystusa, to stał się znacznie chętniej odwiedzanym miejscem przez turystów. Okazuje się jednak, że pomnik Jezusa to nie jedyna atrakcja tego miasta.

Chrystus ze Świebodzina

Wokół pomnika Jezusa krąży bardzo wiele legend pośród miejscowych ludzi. Wiadomo jednak, że pierwsze działania zostały podjęte w 2001 roku, by pomnik został wybudowany w Świebodzinie. Wielkością pomnik ten miał być podobny do tego, który powstał w Rio de Janeiro. Sam pomnik powstał jednak dopiero w 2010 roku, jednak pierwsze elementy pomnika zostały już zamontowane w 2007 roku.

Inne atrakcje Świebodzina

W samym Świebodzinie można znaleźć także ławeczkę Czesława Niemena. Została odsłonięta w 2009 roku. Bardzo duży udział w jej powstaniu miało Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena. Władze także bardzo pomogły w tym projekcie. Nie bez powodu wybrano tego artystę. Okazuje się, że Niemen był bardzo mocno związany z miastem z powodu powiązań rodzinnych.

Okolice Świebodzina to także parki krajobrazowe, które oferują wiele ciekawych atrakcji. Można w okolicy wypożyczyć kajaki i wybrać się na spływ z Lubrzy do Gościkowa. Nie ma problemu także z wypożyczeniem roweru wodnego i zwiedzania jezior od tej strony. Dla fanów aktywności wodnej ciekawą opcją mogą okazać się narty wodne, a także możliwość wypożyczenia sprzętu do nurkowania. Można także łowić ryby i wędkarstwo w tych okolicach jest bardzo popularne.

Dla kogoś kto interesuje się historią okolice oferują wiele historycznych zabytków. W Łagowie atrakcją bez wątpienia jest zamek oraz wieża Zamku Joannitów. Z kolei w Gościkowej można załapać się na zwiedzanie klasztoru wraz z zakonnikiem. Sam Świebodzin oferuje spacer ulicą Wałową, która ciągnie się wzdłuż fosy oraz murów obronnych.

Okolice Świebodzina

Okolice Świebodzina są jednym z bardziej kolorowych oraz pięknych wizualnie miejsc. Dla osób, które cenią sobie przyrodę i lubią spokój, są to najlepsze okolice na zamieszkanie. Mieszkania na sprzedaż w Zbąszynku lub w Łagowie będzie pozwalał na odcięcie się od miejskiego gwaru. Dodatkowo okolice te bardzo mocno się rozwijają, a więc nie brakuje w nich miejsc pracy z przeróżnych branży. Jeśli więc cenimy sobie spokój, a jednocześnie zależy nam na rozwoju to Świebodzin oraz jego okolice są bardzo dobrym wyborem na zakup domu i założenie rodziny.