ogrzewanie domu

Dom ekologiczny. Dom izolowany. Dom dobrze ogrzewany. Co wybrać, aby nie tracić?

Budowa domu z każdym rokiem drożeje. Z każdym rokiem drożeje również koszt utrzymania. Wszystko między innymi wina ogrzewania, które to zdecydowanie nie należy w Polsce do najtańszych. Zdecydowanie warto więc stosować rozwiązania, które w tym zakresie zmniejszą nasze wydatki.


Każdy, kto chce w 2021 roku budować w Polsce dom zdecydowanie musi się przygotować na dość spore koszty, na które składają się ceny materiałów budowlanych, koszty usług budowlanych oraz koszty pozostałe, np. administracyjne czy okołobudowlane. Nie da się ukryć, że do jednych z najtrudniejszych decyzji należy zdecydowanie wybór sposobu ogrzewania. Wpływ na wybór takiego czy innego rozwiązania ma oczywiście metraż obiektu, rodzaj izolacji, późniejsze miesięczne koszty amortyzacji. Jednym z ciekawych sposób ogrzewania domu, gdzie na przykład nie ma dostępu do sieci gazowej jest olej opałowy z dostawą.

Przede wszystkim izolacja domu

Chcąc po prostu nie płacić dużo za ogrzewanie domu musimy i powinniśmy skupić się na tym, aby energii nie produkować, ale ją oszczędzać. Wtedy zdecydowanie będziemy bardziej zadowoleni z naszych rachunków. W naszym klimacie, biorąc pod uwagę bardzo długi sezon grzewczy, często od października do marca lub kwietnia warto po prostu skutecznie izolować. Co powinniśmy izolować? Generalnie wszystko to, co się da. Fundamenty, posadzka, ściany, stropy, dach, balkony, tarasy, do tego należy doliczyć energooszczędną stolarkę budowlaną. Lepsza izolacja to możliwość zastosowania nowoczesnego systemu grzewczego.

Zobacz także: https://webking.com.pl/jak-skutecznie-ogrzac-dom-bez-tradycyjnej-kotlowni/

Ogrzewanie olejowe

Gdy nie mamy możliwości zastosowania ogrzewania w formie tradycyjnej, szukamy rozwiązań. Jednym z najpopularniejszych jest olej opałowy, który dostarcza firma https://zarebapaliwa.pl/. Olej opałowy jest materiałem grzewczym o bardzo dobrych parametrach określających wydajność oraz kaloryczność opału. Kaloryczny opał pozwala na zachowanie maksymalnego komfortu grzewczego, nawet przy mocno minusowej temperaturze. Do tego należy doliczyć takie plusy, jak: brak kotłowni, brak pieca, brak konieczności tradycyjnego skupu i magazynowania opału.

Nie bez znaczenia jest także ekologiczność całej instalacji. Nie da ukryć, że olej grzewczy to rozwiązanie, które nie generuje emisji spalin, nie generuje odpadów, popiołu, nie przyczynia się do powstawania smogu, a co za tym idzie pogorszenia jakości powietrza.