Pogotowie kanalizacyjne – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Codzienne funkcjonowanie domowników wymaga sprawnych instalacji wodno-kanalizacyjnych. Najczęściej pojawiają się w łazienkach oraz kuchniach, a także na zewnątrz. Wystąpienie ewentualnej awarii może utrudnić lub całkowicie uniemożliwić korzystanie z ważnych części sanitariatów. W niektórych przypadkach będzie potrzebne wezwanie pogotowia kanalizacyjnego. Kiedy skorzystać z jego usług? Podpowiadamy.

Co zrobić, gdy woda cieknie?

W przypadku wystąpienia mniejszej bądź większej usterki można próbować ją naprawić na własną rękę. Wielu mieszkańców nie posiada jednak odpowiednich narzędzi, a przede wszystkim – podstawowej wiedzy. Wtedy o wiele lepiej jest zadzwonić po pogotowie kanalizacyjne w Radzyminie.

Najczęściej występującą usterką jest nieszczelny kran, muszla toaletowa lub inne miejsca, w których nie powinna spływać woda. Najczęstszym powodem, dla którego występują takie usterki, jest nieprawidłowo wykonana instalacja. Dodatkowo, swobodnie spływająca woda może tworzyć nieestetyczne zacieki.

Zapychanie się rur

Wielu domowników gotując różne potrawy, potrafi zrzucać resztki jedzenia do zlewu. To jedna z przyczyn, dla których rury mogą zostać zapchane. Gdy ulegną one zniszczeniu, mogą powstawać groźne grzyby, a nawet zgnić.

Awarię można zauważyć nieraz dopiero w momencie powstawania zacieków na ścianach. Wtedy również warto wezwać pomoc. Udrażnianie kanalizacji w Radzyminie działa na fachowych zasadach. Odtykanie rur za pomocą profesjonalnego sprzętu jest o wiele bardziej skuteczne.

Czym jeszcze może zająć się pogotowie kanalizacyjne?

Problemy z rurami czy kapiącym kranem to nie jedyne usterki, którymi zajmuje się pogotowie kanalizacyjne. Wiele wyjazdów zdarza się również zimą, kiedy to rozpoczynają się problemy z grzejnikami. Gdy potrzebne jest ogrzanie domu okazuje się, że są one zapowietrzone i nie funkcjonują w prawidłowy sposób.

Hydraulicy mogą również naprawić uszkodzony wodomierz, usunąć awarię przepompowni ścieków, a także wyregulować ciśnienie w przyłączu wodociągowym. W ich kompetencjach jest także wycinanie wrastających korzeni w rury oraz czyszczenie separatorów i osadników.